Złotka przegrały z Chinkami, Radwańska w drugiej rundzie

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Zakończył się trzeci dzień olimpijskich zmagań. Polskie siatkarki przegrały 1:3 z reprezentantkami Chin. Stan rywalizacji - 1:1. Tenisistka Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju olimpijskiego. Pływak Paweł Korzeniowski awansował do pływackiego półfinału na 200 metrów stylem motylkowym.

Siatkówka

Polskie siatkarki przegrywają z Chinkami 1:2. Podopieczne Marco Bonity wygrały pierwszego seta 25:22, a następne trzy przegrały 15 :25, 20:25 i 22:25. W poprzednim pojedynku Polki uległy Kubankom 1:3, natomiast Chinki wygrały z Wenezuelkami 3:0

Tenis

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju olimpijskiego. Nasza najlepsza tenisistka, rozstawiona w turnieju z numerem ósmym, pokonała w dwóch setach 6:1, 7:6 Tajwankę Yung-jan Chan. Mecz trwał 94 minuty i był w drugim secie bardzo zacięty. Polka przegrywała w nim już 1:5, a mimo to zdołała wygrać.

W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się z Włoszką Francescą Schiavone, 26. w światowym rankingu tenisistek. W turnieju gry pojedynczej grała też druga Polka, Marta Domachowska, jednak już w pierwszej rundzie uległa Bułgarce Cwietanie Pironkowej.

Kajakarstwo górskie

Kanadyjkarz Krzysztof Bieryt awansował do olimpijskiego półfinału w slalomie kajakowym. Polak w kwalifikacjach zajął dwunaste - ostatnie premiowane awansem miejsce.

Eliminacje wygrał Słowak Michal Martikan, który wyprzedził Niemca Jana Benziena oraz reprezentanta Wielkiej Brytanii Davida Florence'a. Jutro finał tej konkurencji.

Pływanie

Paweł Korzeniowski awansował do pływackiego półfinału na 200 metrów stylem motylkowym. Polak uzyskał czas 1:55:21, co dało mu w eliminacjach 5. miejsce. W swoim wyścigu eliminacyjnym zajął 2. miejsce, za Węgrem Laszlo Csehem.

Najlepszy wynik eliminacji zanotował Amerykanin Michael Phelps. Półfinały odbędą się jutro rano.
W sobotę Pawłowi Korzeniowskiemu nie udało się awansować do finałowego wyścigu na dystansie 400 metrów stylem dowolnym.

Reprezentantka Zimbabwe Kirsty Coventry pobiła rekord świata na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Coventry uzyskała czas 58 sekund i 77 setnych, wygrała swój półfinał i awansowała do finału tej konkurencji, który odbędzie się we jutro. Poprzedni rekord, ustanowiony 1 lipca 2008 roku należał do Amerykanki Natalie Coughlin i wynosił 58 sekund i 97 setnych. Coughlin ustanawiała rekord świata na tym dystansie pięciokrotnie.

Reprezentant Japonii Kosuke Kitajima zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Kitajima wynikiem 58 sekund i 91 setnych pobił rekord świata. Japończyk bronił w Pekinie tytułu zdobytego cztery lata temu w Atenach. Poprzedni rekord świata wynosił 59 sekund i 13 setnych i został ustanowiony przez Amerykanina Brendana Hansena 1 sierpnia 2006 roku.

Reprezentant Australii Eamon Sullivan pobił rekord świata w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Sullivan płynął jako pierwszy w sztafecie 4x100 metrów. Australijski pływak uzyskał wynik 47 sekund i 28 setnych. Poprzedni rekord na tym dystansie wynosił 47 sekund i 50 setnych i należał do Francuza Alaina Bernarda.

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych płynący w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym zdobyli złoty medal. Amerykanie z czasem 3 minuty 8 sekund i 24 setne ustanowili nowy rekord świata. Srebrny medal zdobyła reprezentacja Francji, brąz przypadł w udziale Australijczykom.

Szermierka

Magdalena Mroczkiewicz w 1/16 finału przegrała z mistrzynią świata i broniącą tytułu mistrzyni olimpijskiej Włoszką Valentiną Vezzali 3:15.

Sylwia Gruchała odpadła w 1/16 finału olimpijskiego turnieju florecistek. Polka przegrała z Rosjanką Aidą Szanajewą 11:12. W regulaminowym czasie pojedynku był remis 11:11, a w doliczonej minucie celne trafienie zadała Rosjanka. Sylwia Gruchała na poprzednich igrzyskach w Atenach zdobyła w tej konkurencji brązowy medal.

Małgorzata Wojtkowiak odpadła z olimpijskiego turnieju florecistek. W 1/16 finału Polka przegrała z Chinką Lei Zhang 8:15.