Menu Region

Gdzie jest Mariusz Trynkiewicz? Prawdopodobnie zatrzymał się...

Gdzie jest Mariusz Trynkiewicz? Prawdopodobnie zatrzymał się we Wrocławiu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn, Jakub Szczepański

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Mariusz Trynkiewicz - "Szatan z Piotrkowa" - wyszedł na wolność we wtorek. Nie wiadomo, gdzie dokładnie przebywa. Podda się operacji plastycznej? Zmieni nazwisko? Medialne spekulacje mnożą się błyskawicznie.
Mariusz Trynkiewicz wyszedł na wolność w ostatni wtorek, ale medialna histeria trwa już od dłuższego czasu. Tabloidy bez większych przeszkód opublikowały wizerunek pedofila. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Część społeczeństwa drży przed nie mniej przestraszonym skazańcem. Inni otwarcie deklarują, że dojdzie do linczu. Widać, że mowa nienawiści brukowców przyniosła swoje skutki.
Tymczasem to policja ma pełne ręce roboty.


Źródło: TVN24/x-news


Mariusz Trynkiewicz, jeszcze w środę, prawdopodobnie, przebywał we Wrocławiu. Niemniej informacje w tej sprawie są niejawne. Zwłaszcza że policja nabiera wody w usta. - Wszystko, co dotyczy Trynkiewicza, będzie się teraz rozbijało o słowo "podobno" - mówi w rozmowie z "Polską" inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy komendanta głównego policji, i odsyła do oświadczenia swojego szefa nadinspektora Marka Działoszyńskiego.

Szef KGP zamieścił bowiem oświadczenie, w którym przedstawia policyjną ochronę nad Mariuszem Trynkiewiczem po jego wyjściu z więzienia w Rzeszowie. "[...] z jednej strony braliśmy pod uwagę zapowiedzi zemsty na jego osobie - co mogłoby skutkować przestępstwem, z drugiej zaś strony taka forma działań Policji jest rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo społeczności lokalnej, wśród której przyjdzie dalej żyć Mariuszowi Trynkiewiczowi" [pisownia oryginalna] - napisał komendant KGP.

Wspomniał o zaangażowaniu wielu policjantów i specjalnych środków, dodając, że w obecnej sytuacji policja musi ponieść tego typu koszty.

Ale że ochrona odbywa się na podstawie przepisów niejawnych, policja nie ujawnia żadnych informacji na temat metod, form czy przebiegu czynności. Niemniej jednak udało nam się dowiedzieć, że w ochronie i monitorowaniu Mariusza Trynkiewicza będą wykorzystywane niektóre elementy, jakie stosuje się wobec świadków koronnych. Jakie - to też informacje niejawne. - Jeśli chodzi o inne działania policji, wszystkie są wymienione w katalogu czynności w artykule 15 ustawy o policji - mówi rzecznik Mariusz Sokołowski.

To oczywistości takie jak: możliwość zatrzymywania, legitymowania, pobierania materiału biologicznego, możliwość przeszukiwania pomieszczeń, bagaży i innych osób, obserwacja i rejestracja wydarzeń za pomocą środków technicznych obrazu i dźwięku itp. Jeśli chodzi o możliwość podsłuchu - na to potrzebna jest dodatkowa zgoda sądu. "Szanowni państwo, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zabezpieczyć interes społeczny przed ewentualnymi działaniami przestępczymi ze strony pana Trynkiewicza" - zapewnił w oświadczeniu nadinspektor Marek Działoszyński.
1 »

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.