Menu Region

4 tys. osób unika wojska

4 tys. osób unika wojska

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Słupsku poszukuje 4 tysięcy osób unikających zasadniczej służby wojskowej. Rośnie też liczba spraw kierowanych przez armię do prokuratury.
WKU zapowiada, że nie zrezygnuje ze ścigania poborowych nawet po likwidacji służby zasadniczej. Armia zawodowa ma zostać wprowadzona już w przyszłym roku, a to oznacza, że nie będzie poboru do wojska.

Pełniący obowiązki szefa Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku major Mirosław Rabowski podkreśla, że z roku na rok rośnie liczba osób uchylających się od służby wojskowej. Tylko w tym roku WKU skierowała do prokuratury ponad 130 zawiadomień o popełnieniu przestępstw przez poborowych, którzy unikają zasadniczej służby wojskowej.

Prokurator Sylwia Knapik przyznaje, że prokuratura w Słupsku prowadzi coraz więcej spraw związanych z unikaniem służby wojskowej. Część poborowych wyjeżdza do pracy za granicę i ukrywa się przed Wojskową Komendą Uzupełnień. Grozi za to nawet do trzech lat więzienia. Wyrok sądu nie zwalnia jednak poborowego z odbycia służby wojskowej. Prokuratura może ścigać taką osobę do czasu przedawnienia się przestępstwa, czyli przez dziesięć lat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się