Menu Region

Dalajlama we Francji

Dalajlama we Francji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Religijny i polityczny przywódca Tybetańczyków Dalajlama rozpoczął dzisiaj 12-dniową wizytę we Francji. Według jego otoczenia, wizyta będzie miała charakter niemal wyłącznie religijny.
Dalajlama został powitany na paryskim lotnisku imienia Charlesa de Gaulle´a przez członków miejscowej wspólnoty buddyjskiej.

Podczas wizyty planowane jest tylko jedno spotkanie o charakterze politycznym - 13 sierpnia Dalajlama zostanie przyjęty w siedzibie francuskiego senatu.

We wtorek duchowy przywódca Tybetu dokona uroczystego otwarcia największej świątyni buddyjskiej w Europie, która została zbudowana w mieście Evry, 25 kilometrów od Paryża.

W ciągu tej wizyty planowane jest również otwarcie innej świątyni buddyjskiej na południu Francji. W tej ceremonii będzie uczestniczyć żona prezydenta Francji Carla Bruni. Pałac Elizejski poinformował, że Dalajlama nie spotka się jednak z prezydentem Francji. Nicolas Sarkozy obiecał jednak, że spotka się z tybetańskim przywódcą jeszcze przed końcem tego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się