Menu Region

Czeskie Koleje od dziś przyjmują wnioski o odszkodowania

Czeskie Koleje od dziś przyjmują wnioski o odszkodowania

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od dziś rodziny ofiar śmiertelnych piątkowej katastrofy pociągu EuroCity Comenius na północy Moraw i pozostali poszkodowani będą mogli zgłaszać roszczenia o odszkodowanie w wydziale prawnym generalnej dyrekcji Czeskich Kolei w Pradze. Czeskie Koleje deklarują chęć wypłaty odszkodowań w jak nakrótszym czasie.
Zgodnie z obowiązującym w Czechach prawem, najbliższym krewnym śmiertelnych ofiar - żyjącym z nimi pod jednym dachem małżonkom, rodzicom lub dzieciom - przysługuje maksymalne odszkodowanie w wysokości 240 tysięcy koron, czyli około 32 tysięcy złotych dla każdego z nich. Rodzeństwu zaś po 175 tysięcy koron, czyli prawie 24 tysiące złotych. Wysokość odszkodowań dla rannych w katastrofie będzie zróżnicowana w zależności od odniesionych zranień. Koleje zwrócą ponadto wszelkie nakłady i pokryją wszystkie szkody materialne, które te osoby poniosły.

Wszelkich informacji na temat odszkodowań Czeskie Koleje będą udzielać od poniedziałku pod numerem telefonu 00420 9722 11111.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się