Menu Region

Ukraina: Walki z milicją i polowanie na "tituszków". Nocne...

Ukraina: Walki z milicją i polowanie na "tituszków". Nocne zamieszki w Kijowie [VIDEO+ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

WR/PAP/UA 1+1/X-News

4Komentarze Prześlij Drukuj
Pod znakiem potyczek między demonstrantami a milicją na dojeździe do dzielnicy rządowej oraz polowania na „tituszków”, dresiarzy działających na zlecenie władz, minęła z poniedziałku na wtorek kolejna noc protestów antyrządowych w stolicy Ukrainy, Kijowie. ZOBACZ VIDEO I ZDJĘCIA.
RELACJA NA ŻYWO - SOBOTA, 22 LUTEGO: JANUKOWYCZ OPUŚCIŁ KIJÓW, LUDZIE ZAJĘLI PRYWATNĄ REZYDENCJĘ PREZYDENTA. JULIA TYMOSZENKO UWOLNIONA, UDAŁA SIĘ NA MAJDAN [ZDJĘCIA]
Zdaniem opozycji „tituszkowie” zostali opłaceni i przywiezieni do Kijowa z prowincji, by sprowokować konflikt między milicją a uczestnikami protestów na Majdanie Niepodległości, gdzie od dwóch miesięcy rozbite jest miasteczko namiotowe zwane Euromajdanem.


Do prowokacji nie dopuścili kierowcy Automajdanu, którzy przez całą noc jeździli po mieście samochodami i wyłapywali podżegaczy. Korespondent PAP był świadkiem tych działań.

Trzech „tituszków” zatrzymano przy sklepie całodobowym w dzielnicy Podół, w którym – jak mówili PAP świadkowie – próbowali oni wybijać szyby. „Skąd przyjechałeś? Ile ci zapłacili? Nie wstydzisz się, że pracujesz dla bandytów?” – wykrzykiwali do młodego człowieka w dresach członkowie jednego z patrolów Automajdanu.

Wyraźnie przestraszony chłopak, przyparty drewnianymi pałkami do ściany sklepu, wyjaśniał, że jest z położonego na północ od Kijowa Czernihowa, a do stolicy przyjechał z kolegami, by zarobić trochę pieniędzy. „Znaleźliśmy w internecie ogłoszenie, w którym proponowano 200 hrywien (ponad 70 zł) za udział w demonstracji” – mówił.

Podczas tego przesłuchania członkowie patrolu zachowywali się agresywnie, jednak nie użyli wobec zatrzymanego przemocy. Został on umieszczony w jednym z samochodów i odwieziony do sztabu protestów na Majdanie Niepodległości. „Nie bój się, nikt nie będzie cię bić. Nie jesteśmy tacy, jak ty i twoi koledzy. Po przesłuchaniu możesz się do nas przyłączyć” – tłumaczyli młodemu człowiekowi.

Jeden z liderów opozycji, znany bokser Witalij Kliczko, ogłosił następnie, że plany władz dotyczące rozpędzenia Majdanu przy pomocy „tituszków" zostały pokrzyżowane. Termin „tituszko” pochodzi od nazwiska chuligana, który wiosną 2013 roku na oczach milicji pobił dwójkę dziennikarzy.

„Gdy po Kijowie włóczą się 'tituszkowie', a milicji nie widać, ludzie muszą się samoorganizować, by bronić porządku na ulicach. 'Tituszkowie' zostali przywiezieni do stolicy, żeby palić samochody, rozbijać sklepowe witryny, kraść i prowokować bójki, aby stworzyć wrażenie, że robią to ludzie protestujący na Majdanie” – mówił.

Tymczasem przy wjeździe do dzielnicy rządowej na ulicy Hruszewskiego, gdzie od niedzieli trwają potyczki między milicją a uczestnikami protestów, w godzinach nocnych płonęły opony samochodowe oraz wybuchały granaty hukowe.

Około pięciu tysięcy ludzi przyglądało się, jak grupki młodych ludzi w maskach rzucają kamieniami i koktajlami Mołotowa w kordon ukrytych za metalowymi tarczami milicjantów i funkcjonariuszy oddziałów specjalnych MSW Berkut.

Gdy atakujący zbliżali się do kordonu, milicjanci strzelali z broni na gumowe pociski. Od strony milicji w stronę tłumu także leciały kamienie brukowe oraz koktajle Mołotowa. Zgromadzeni śmiali się, że dowództwo wyposażyło swych podwładnych w taki „sprzęt”, gdyż pieniądze przeznaczone na zakup broni zostały zapewne rozkradzione.

Nad ulicą Hruszewskiego przez całą noc niósł się przeraźliwy łomot, wywołany uderzeniami setek pałek w ustawione tu puste beczki po benzynie. Milicja kilka razy podejmowała próby natarcia na protestujących, jednak wypady te za każdym razem kończyły się wycofaniem na wcześniejsze pozycje.

Milicjanci osiągnęli jednak pewien sukces, gdyż udało się im zniszczyć montowany od kilku dni z drewna trebusz, znaną z dawnych czasów machinę służącą do miotania pocisków. Urządzenie spłonęło.

We wtorek w godzinach rannych sytuacja na Hruszewskiego była spokojna. Młodzi ludzie w maskach pozostawali na swych stanowiskach za szkieletami spalonych wcześniej milicyjnych autobusów, a milicjanci stali ok. 100 metrów dalej. Między dwiema grupami widać było modlącego się księdza.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

SŁOWIANIE RAZEM

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

POL POLSKI KOMITET SŁOWIAŃSKI
ПОЛЬСКИЙ СЛАВЯНСКИЙ КОМИТЕТ
POLISH SLAVONIC COMMITTEE
RADA KRAJOWA
00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
http://www.komitet.org.pl e-mail: poczta@komitet.org.pl
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0102 0218 8142

Warszawa, grudzień 2013 rok

Popieramy decyzję władz Ukrainy
Popieramy wolę Narodu Ukraińskiego

Demokratycznie wybrana najwyższa władza suwerennej Ukrainy podjęła prawomocną decyzję odrzucenia członkostwa Unii Europejskiej. Ta słuszna decyzja zgodna z wolą większości Narodu Ukraińskiego została podjęta w najżywotniejszym interesie całego Ukraińskiego Narodu, całej Słowiańskiej Ukrainy.
Popieramy tę mądrą decyzję naszych słowiańskich Braci - Ukraińców. Ta patriotyczna decyzja uchroniła Ukrainę przed zniewoleniem, demoralizacją, rabunkiem i kolonizacją ze strony kapitalistyczno-globalistycznego Zachodu. Decyzja ta udaremniła Zachodowi przeciwstawienie Ukrainy bratniej Rosji i Białorusi.
Taki imperialistyczny cel miała Unia Europejska wobec Ukrainy – zawłaszczyć i likwidować przemysł konkurencyjny dla Zachodu, zawłaszczyć bogate złoża surowców i urodzajny czarnoziem mogący wyżywić Narody Europy, zmniejszyć ukraińską produkcję i zamienić ukraiński Kraj w rynek zbytu zachodnich towarów, wywołać masowe bezrobocie i zmusić Ukraińców do opuszczania Ojczyzny i pracy na Zachodzie jako taniej wyzyskiwanej siły roboczej, osiedlać na ukraińskiej ziemi niemieckich i innych obcych kapitalistów jako właścicieli zrabowanych Ukraińcom fabryk i gospodarstw rolnych, wciągnąć Państwo Ukraińskie do agresywnego NATO i amerykańsko-niemieckimi bazami wojskowymi na granicy ukraińsko-rosyjskiej zagrozić Rosji i jej stolicy – Moskwie.
Do takiego upodlenia i upadku chciała Unia Europejska doprowadzić Ukrainę, do jakiego wcześniej doprowadziła Polskę i inne Państwa Słowiańskie. Ale mądrzy i patriotyczni Ukraińcy powiedzieli imperialistycznej Unii Europejskiej – Nie !
Nie uznając tej demokratycznej i patriotycznej decyzji Ukraińców, USA i Unia Europejska, a zwłaszcza panujące Niemcy i zniewolona Polska uruchomiły swoje media, pieniądze i agentury dla wywołania w Kijowie serii demonstracji mających na celu zmianę ukraińskiej władzy i zjednoczenie Ukrainy z Zachodem. Ta agresywna amerykańsko-unijna ingerencja w wewnętrzne sprawy suwerennej Ukrainy jest – po próbie napadu na Syrię – kolejnym dowodem haniebnego postępowania USA i Unii Europejskiej, które pod hasłami wolności, demokracji i praw człowieka dążą do ujarzmienia Krajów Europy i Świata.
W agenturalnym organizowaniu kijowskich demonstracji za miliony dolarów, Zachód żeruje na nieświadomości części młodych Ukraińców oraz opiera się na nielicznym nazistowskim środowisku Zachodniej Ukrainy spod znaku bandyckiego OUN - UPA mordującego niegdyś Polaków, Rosjan i broniących ich uczciwych Ukraińców, którzy stanowili i stanowią zdecydowaną większość przyjaznego nam Narodu Ukraińskiego.
Znając na przykładzie niszczonej Polski prawdziwe zamiary Unii Europejskiej wobec Ukrainy, potępiamy awanturniczą ingerencję Zachodu w wewnętrzne sprawy suwerennej, demokratycznej Ukrainy. Potępiamy władze i media USA i Unii Europejskiej, Niemiec i Polski, które solidaryzując się z faszystowskimi środowiskami spod znaku ludobójczego OUN - UPA nawołują do obalenia legalnej władzy Ukrainy i wcielenia jej do Unii Europejskiej. Będące na usługach USA, Izraela i Niemiec media w Polsce nie ukrywają, że Ukraina jest potrzebna Zachodowi przeciwko Rosji, jest potrzebna Zachodowi ze względu na swoje bogate surowce i urodzajny czarnoziem. Media bezczelnie wołają, że włączenie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO wymaga zasilenia prozachodniej opozycji ukraińskiej or

skomentuj

SŁOWIANIE RAZEM

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

ukraińskiej oraz jej pomocników z Polski i innych zniewolonych Krajów dziesiątkami milionów dolarów, które muszą dać Niemcy i USA.
Zachodnia agentura, zachodnie media i pieniądze, inspirowane i kierowane oraz opłacane przez Zachód agresywne kijowskie demonstracje nie zawrócą Ukrainy ze słusznie obranej drogi prowadzącej do wolności i dobrobytu, do wzajemnie najkorzystniejszego sojuszu z bratnią Rosją i Białorusią.
Niezaprzeczalna to prawda, że kolebką Słowiańskiej Rosji, Słowiańskiej Ukrainy, Słowiańskiej Białorusi jest jedna Słowiańska Ruś, zwana od swej pierwszej stolicy Rusią Kijowską. Rozdzielanie i przeciwstawianie sobie tych trzech bratnich rusko-słowiańskich Krajów jest odwieczną zbrodniczą niemiecką i zachodnią intrygą, szkodzącą również Polsce, szkodzącą wszystkim Państwom Słowiańskim i całej Europie.
My-Polacy szczególnie cieszymy się z odrzucenia przez Ukrainę Unii Europejskiej. Ta historyczna, dalekowzroczna decyzja czyni wolnym i mocnym bratni Naród Ukraiński oraz przybliża czas uwolnienia się Polski z niewoli Unii Europejskiej i NATO, odzyskania przez Polskę suwerenności i tego, co Zachód Narodowi Polskiemu zrabował.
Życzymy Ukrainie wszechstronnego postępu, dobrobytu duchowego i materialnego w bratnim słowiańskim sojuszu z Rosją i Białorusią !
Niechaj Nowy Rok 2014 będzie dla Ukrainy najpomyślniejszy w jej pokojowym rozwoju !

Polski Komitet Słowiański
Przewodniczący Bolesław Tejkowski

odpowiedzi (0)

skomentuj

SŁOWIANIE RAZEM

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

POL POLSKI KOMITET SŁOWIAŃSKI
ПОЛЬСКИЙ СЛАВЯНСКИЙ КОМИТЕТ
POLISH SLAVONIC COMMITTEE
RADA KRAJOWA
00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
http://www.komitet.org.pl e-mail: poczta@komitet.org.pl
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0102 0218 8142

Warszawa, grudzień 2013 rok

Popieramy decyzję władz Ukrainy
Popieramy wolę Narodu Ukraińskiego

Demokratycznie wybrana najwyższa władza suwerennej Ukrainy podjęła prawomocną decyzję odrzucenia członkostwa Unii Europejskiej. Ta słuszna decyzja zgodna z wolą większości Narodu Ukraińskiego została podjęta w najżywotniejszym interesie całego Ukraińskiego Narodu, całej Słowiańskiej Ukrainy.
Popieramy tę mądrą decyzję naszych słowiańskich Braci - Ukraińców. Ta patriotyczna decyzja uchroniła Ukrainę przed zniewoleniem, demoralizacją, rabunkiem i kolonizacją ze strony kapitalistyczno-globalistycznego Zachodu. Decyzja ta udaremniła Zachodowi przeciwstawienie Ukrainy bratniej Rosji i Białorusi.
Taki imperialistyczny cel miała Unia Europejska wobec Ukrainy – zawłaszczyć i likwidować przemysł konkurencyjny dla Zachodu, zawłaszczyć bogate złoża surowców i urodzajny czarnoziem mogący wyżywić Narody Europy, zmniejszyć ukraińską produkcję i zamienić ukraiński Kraj w rynek zbytu zachodnich towarów, wywołać masowe bezrobocie i zmusić Ukraińców do opuszczania Ojczyzny i pracy na Zachodzie jako taniej wyzyskiwanej siły roboczej, osiedlać na ukraińskiej ziemi niemieckich i innych obcych kapitalistów jako właścicieli zrabowanych Ukraińcom fabryk i gospodarstw rolnych, wciągnąć Państwo Ukraińskie do agresywnego NATO i amerykańsko-niemieckimi bazami wojskowymi na granicy ukraińsko-rosyjskiej zagrozić Rosji i jej stolicy – Moskwie.
Do takiego upodlenia i upadku chciała Unia Europejska doprowadzić Ukrainę, do jakiego wcześniej doprowadziła Polskę i inne Państwa Słowiańskie. Ale mądrzy i patriotyczni Ukraińcy powiedzieli imperialistycznej Unii Europejskiej – Nie !
Nie uznając tej demokratycznej i patriotycznej decyzji Ukraińców, USA i Unia Europejska, a zwłaszcza panujące Niemcy i zniewolona Polska uruchomiły swoje media, pieniądze i agentury dla wywołania w Kijowie serii demonstracji mających na celu zmianę ukraińskiej władzy i zjednoczenie Ukrainy z Zachodem. Ta agresywna amerykańsko-unijna ingerencja w wewnętrzne sprawy suwerennej Ukrainy jest – po próbie napadu na Syrię – kolejnym dowodem haniebnego postępowania USA i Unii Europejskiej, które pod hasłami wolności, demokracji i praw człowieka dążą do ujarzmienia Krajów Europy i Świata.
W agenturalnym organizowaniu kijowskich demonstracji za miliony dolarów, Zachód żeruje na nieświadomości części młodych Ukraińców oraz opiera się na nielicznym nazistowskim środowisku Zachodniej Ukrainy spod znaku bandyckiego OUN - UPA mordującego niegdyś Polaków, Rosjan i broniących ich uczciwych Ukraińców, którzy stanowili i stanowią zdecydowaną większość przyjaznego nam Narodu Ukraińskiego.
Znając na przykładzie niszczonej Polski prawdziwe zamiary Unii Europejskiej wobec Ukrainy, potępiamy awanturniczą ingerencję Zachodu w wewnętrzne sprawy suwerennej, demokratycznej Ukrainy. Potępiamy władze i media USA i Unii Europejskiej, Niemiec i Polski, które solidaryzując się z faszystowskimi środowiskami spod znaku ludobójczego OUN - UPA nawołują do obalenia legalnej władzy Ukrainy i wcielenia jej do Unii Europejskiej. Będące na usługach USA, Izraela i Niemiec media w Polsce nie ukrywają, że Ukraina jest potrzebna Zachodowi przeciwko Rosji, jest potrzebna Zachodowi ze względu na swoje bogate surowce i urodzajny czarnoziem. Media bezczelnie wołają, że włączenie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO wymaga zasilenia prozachodniej opozycji ukraińskiej oraz jej pomocników z

skomentuj

SŁOWIANIE RAZEM

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

oraz jej pomocników z Polski i innych zniewolonych Krajów dziesiątkami milionów dolarów, które muszą dać Niemcy i USA.
Zachodnia agentura, zachodnie media i pieniądze, inspirowane i kierowane oraz opłacane przez Zachód agresywne kijowskie demonstracje nie zawrócą Ukrainy ze słusznie obranej drogi prowadzącej do wolności i dobrobytu, do wzajemnie najkorzystniejszego sojuszu z bratnią Rosją i Białorusią.
Niezaprzeczalna to prawda, że kolebką Słowiańskiej Rosji, Słowiańskiej Ukrainy, Słowiańskiej Białorusi jest jedna Słowiańska Ruś, zwana od swej pierwszej stolicy Rusią Kijowską. Rozdzielanie i przeciwstawianie sobie tych trzech bratnich rusko-słowiańskich Krajów jest odwieczną zbrodniczą niemiecką i zachodnią intrygą, szkodzącą również Polsce, szkodzącą wszystkim Państwom Słowiańskim i całej Europie.
My-Polacy szczególnie cieszymy się z odrzucenia przez Ukrainę Unii Europejskiej. Ta historyczna, dalekowzroczna decyzja czyni wolnym i mocnym bratni Naród Ukraiński oraz przybliża czas uwolnienia się Polski z niewoli Unii Europejskiej i NATO, odzyskania przez Polskę suwerenności i tego, co Zachód Narodowi Polskiemu zrabował.
Życzymy Ukrainie wszechstronnego postępu, dobrobytu duchowego i materialnego w bratnim słowiańskim sojuszu z Rosją i Białorusią !
Niechaj Nowy Rok 2014 będzie dla Ukrainy najpomyślniejszy w jej pokojowym rozwoju !

Polski Komitet Słowiański
Przewodniczący Bolesław Tejkowski

odpowiedzi (0)

skomentuj