Menu Region

Konsultacje ws. nowelizacji ustawy kompetencyjnej

Konsultacje ws. nowelizacji ustawy kompetencyjnej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia marszałek Sejmu rozpocznie konsultacje na temat projektu nowelizacji ustawy kompetencyjnej z 2004 roku.
Bronisław Komorowski powiedział na konferencji prasowej, że sejmowi prawnicy kończą prace nad zmianami, które mają ma na nowo określić relacje polskich władz z instytucjami Unii Europejskiej po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego. Marszałek powiedział że w najbliższym czasie projekt zostanie przedstawiony klubom parlamentarnym oraz stronie rządowej. Komorowski zapewnił również, że zależy mu by swoją opinie na temat ustawy przedstawił również prezydent.


Marszałek dodał, że ustawa kompetencyjna jest niepotrzebnie przedstawiana jako element politycznej kontrowersji. Komorowski wyjaśnił, że ustawa ma na celu uporządkowanie zasad funkcjonowania instytucji państwa polskiego, po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego.

W Sejmie jest już jeden projekt ustawy kompetencyjnej. Przygotował go klub Prawa i Sprawiedliwości. Projekt zakłada, że przedstawiciele Polski na forum UE będą musieli dysponować zgodą prezydenta, Sejmu, Senatu i Rady Ministrów w sprawach dotyczących zmiany sposobu podejmowania decyzji przez instytucje Unii Europejskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się