Siatkarze triumfują, pływacy i Domachowska zawiedli

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Niedziela w Pekinie. Nasi siatkarze pewnie pokonali reprezentację Niemiec 3:0. Marta Domachowska odpadła z olimpijskiego turnieju tenisistek. Otylii Jędrzejczak nie udało się zakwalifikować do finałów. Wioślarska czwórka podwójna i czwórka bez sternika awansowały do wyścigów półfinałowych.
1/3

Piękne dla oka dyscypliny to gimnastyka artystyczna. Na planszy Chinka Fei Cheng

(© Fot. EPA/FRANK MAY)

Siatkówka

Polscy siatkarze wygrali 3:0 z Niemcami w swoim pierwszym meczu turnieju olimpijskiego. Podopieczni trenera Raula Lozano wygrali pierwszego seta 25-17, w drugim, bardzo zaciętym, pokonali rywali 33-31, a w trzecim secie padł rezultat 25-20 dla Polaków.

Piłka ręczna

Polscy piłkarze ręczni zwyciężyli 33:19 po drugiej połowie meczu z reprezentacją Chin na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Nasi piłkarze ręczni nawet przez chwilę nie oddali prowadzenia rywalom i w trakcie całego spotkania utrzymywali wysoką przewagę punktową. Po pierwszej połowie wicemistrzowie świata prowadzili 21 do 10.

Przed Polakami jeszcze 4 mecze w fazie eliminacyjnej.
Już we wtorek o godzinie 9.45 naszego czasu podopieczni Bohdana Wenty zmierzą się z drużyną Hiszpanii. Następnie piłkarze ręczni zagrają w czwartek z reprezentacją Brazylii, w sobotę z Chorwatami i w przyszły poniedziałek z Francuzami.
Do fazy ćwierćfinałowej, która rozpocznie się 20-go sierpnia awansują cztery najlepsze drużyny z grup A i B.

Judo

Judoka Tomasz Adamiec zakończył swój udział w Igrzyskach Olimpijskich. Polak został wyeliminowany w pierwszej rundzie przez Irańczyka Arasha Miresmaeilina.

Kolarstwo

Mistrzynią olimpijską w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego została Brytyjka Nicole Cooke. Druga była Szwedka Emma Johansson, a trzecia - Włoszka Tatiana Guderzo. Polka Paulina Brzeźna zajęła 8 miejsce. Trasa wyścigu liczyła 245 kilometrów, prowadziła wzdłuż Wielkiego Muru.

Łucznictwo

Polskie łuczniczki odpadły z turnieju drużynowego. W ćwierćfinale uległy Francuzkom 211:218. W polskiej drużynie strzelały Justyna Mospinek, Małgorzata Ćwieńczek i Iwona Marcinkiewicz. Jutro turniej drużynowy mężczyzn - Polacy rozpoczną rywalizację od 1/8 finału.

Pływanie

Otylii Jędrzejczak nie udało się awansować do olimpijskiego finałowego wyścigu na 400 m stylem dowolnym. Reprezentatnka Polski uzyskała czas 4:04.23 i zajęła trzecie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym, dopływając do mety tuż za Rumunką Camelią Alinai Potec oraz utytułowaną Francuzką Laure Manaudou.

Posłuchaj wypowiedzi Otylii po wyścigu.

Amerykanin Michael Phelps ustanowił nowy rekord świata w finale olimpijskim 400 metrów w stylu zmiennym. Nowy najlepszy wynik na świecie to 4:03.84. Srebrny medal zdobył Węgier Laslo Czech, brązowy medal natomiast Amerykanin Ryan Lochte. Australijka Stephanie Rice ustanowiła nowy rekord świata na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Pływaczka z Antypodów przepłynęła ten dystans w czasie 4 minuty 29 sekundy 45 setnych. Srebrny medal zdobyła Kirsty Coventry z Zimbawe, natomiast brąz Amerykanka Katie Hoff.

Zuzanna Mazurek zajęła 36. miejsce w pływackich eliminacjach na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym na Igrzyskach w Pekinie. Polska nie awansowała do półfinału, ale ustanowiła nowy rekord Polski z czasem 1.02,77.

Łukasz Gąsior nie awansował do półfinału olimpijskiego pływackiego wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, kończąc swój wyścig eliminacyjny na ostatniej pozycji. Zajął w eliminacjach 34. miejsce.

Siatkówka

Siatkarze Rosji pokonali w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego grupy A reprezentację Serbii 3:1. Oba zespoły to grupowi rywale Polski. Dziś o godz. 16.00 podopieczni Raula Lozano o zmierzą się z reprezentacją Niemiec.

Strzelectwo

Mirosława Sagun-Lewandowska zajęła piąte miejsce w finale olimpijskiego pistoletu pneumatycznego. Złoty medal zdobyła Chinka Guo Wenjun. Drugie miejsce przypadło Rosjance Natalii Paderinej, brąz wywalczyła reprezentantka Gruzji Nino Salukwadze. Piąte miejsce Mirosławy Sagun-Lewandowskiej to dotychczas najwyższe miejsce osiągnięte przez polskiego sportowca na igrzyskach w Pekinie.

Szermierka

Tomasz Zawrotniak odpadł z olimpijskiego turnieju szpady. W ćwierćfinale Polak uległ Węgrowi Gaborowi Boczko 8:15. Tomasz Zawrotniak był ostatnim Polakiem startującym w turnieju szpadzistów. Wcześniej odpadli Adam Wiercioch i Tomasz Motyka.

Posłuchaj wypowiedzi Tomasza Zawrotniaka o sędziowaniu podczas turnieju.