Menu Region

Putin: Działania Rosji w Osetii są prawomocne

Putin: Działania Rosji w Osetii są prawomocne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Rosji Władimir Putin po powrocie z igrzysk w Pekinie ostro skrytykował Gruzję. W jego ocenie gruzińskie władze swoimi działaniami w Osetii Południowej dopuściły się przestępstwa przeciwko własnemu narodowi.
Premier powiedział, że z prawnego punktu widzenia działania Rosji w Osetii Południowej są prawomocne. Szef rosyjskiego rządu podkreślił, że zgodnie z międzynarodowymi porozumieniami - w tym porozumieniem z 1999 roku - Rosja wypełnia nie tylko funkcje o charakterze pokojowym, ale jest zobowiązana w przypadku naruszenia przez jedną ze stron rozejmu wziąć w obronę drugą stronę. - Rosja zrobiła to biorąc pod ochronę Osetię Południową - powiedział Putin.

Premier Rosji dodał, że obecnie dla całego świata jest już oczywiste, iż starania Gruzji o wstąpienie do NATO są podyktowane - jak się wyraził - "nie chęcią zostania częścią globalnego systemu bezpieczeństwa, ale próbą wciągnięcia innych krajów i narodów do swoich krwawych awantur".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się