Menu Region

Ukraina rozważa pomoc dla Gruzji

Ukraina rozważa pomoc dla Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Specjalny wysłannik prezydenta Ukrainy w Gruzji Kostiantyn Jelisiejew zasugerował, że Kijów może rozważyć wsparcie Tbilisi pomocą wojskową. Tymczasem działania władz spotykają się z coraz częstszą krytyką ukraińskiej opozycji.
Jak informuje agencja UNIAN, Kostiantyn Jelisiejew, który obecnie przebywa w Gruzji, powiedział na briefingu w Gori, że Kijów gotowy jest do wsparcia politycznego oraz przysłania pomocy humanitarnej. Ukraiński wiceminister spraw zagranicznych zaznaczył, że na razie nie planuje pomocy wojskowej, ale dodał: "zobaczymy, jak będą rozwijać się wydarzenia".

Tymczasem dwa opozycyjne prorosyjskie ugrupowania Partia Regionów i komuniści krytykują działania władz i chcą śledztwa w sprawie sprzedaży broni do Gruzji. Obydwie partie obawiają się także pogorszenia stosunków z Moskwą, a zbliżenie z NATO może doprowadzić do powtórzenia na Ukrainie scenariusza gruzińskiego.

W kilku wydanych wcześniej oświadczeniach, ukraiński MSZ zaapelował o uszanowanie niepodległości i nienaruszalności granic Gruzji. Podkreślono także, że Rosja powinna wycofać swoje wojska z terytorium Osetii Południowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się