Menu Region

Jedna ofiara katastrofy kolejowej w Czechach nadal...

Jedna ofiara katastrofy kolejowej w Czechach nadal niezidentyfikowana

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wśród ofiar śmiertelnych wczorajszej katastrofy pociągu EuroCity Comenius nie zidentyfikowano jeszcze tożsamości jednej osoby. W wypadku kolejowym na północy Moraw zginęło siedem osób - w tym jedna Polka - a 67 zostało rannych.
W szpitalach nadal przebywa 37 osób zranionych w katastrofie pociągu EuroCity Comenius. Wciąż nie jest też jasne, co spowodowało runięcie wiaduktu, na który w kilka sekund później wpadł jadący z Krakowa do Pragi pociąg.

Wczoraj ekipy porządkowe przystąpiły do usuwania szczątków, ale już po kilku godzinach prace zostały wstrzymane. Rzecznik Czeskich Kolei Ondrzej Kubala powiedział, że policja zakazała jakichkolwiek manipulacji z lokomotywą i tymi wagonami, które miały bezpośredni kontakt z zawalonym wiaduktem.
Konieczne było bowiem zachowanie nienaruszonego obrazu wypadku do czasu dokonania dokładnych pomiarów przez ekspertów. Dzisiaj prace porządkowe mają zostać wznowione. Ekipy mają do dyspozycji specjalny czołg i największy w Czechach dźwig zdolny podnieść nawet stutrzydziestopięciotonowy ciężar.

Czeska policja poinformowała, że bagaż znaleziony w pociągu czeska policja będzie wydawać od poniedziałku. Policja będzie też udzielać informacji o znalezionym bagażu pod numerem telefonu +420 974 735 111.

Ruch pociągów na trasie, do której doszło do wypadku, zostanie wznowiony prawdopodobnie już w niedzielę. Przez miejsce wczorajszej katastrofy jeżdżą międzynarodowe pociągi z Polski nie tylko do Pragi, ale i do Wiednia.

Wciąż nie wiadomo, kto ponosi winę za tragedię. Czeskie Koleje oświadczyły, że nie zostały poinformowane przez remontującą wiadukt firmę o tym, że coś będzie się na nim tego dnia działo. Rzecznik firmy stwierdził z kolei, że w tym czasie były wykonywane jedynie prace przygotowawcze, które nie wymagały powiadamiania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się