Menu Region

Kaczyński: Sprawa Gruzji nie może się skonczyć na...

Kaczyński: Sprawa Gruzji nie może się skonczyć na oświadczeniach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński wyraził głębokie zaniepokojenie zaostrzającym się konfliktem gruzińsko-rosyjskim. Jak dodał, dziś wydane zostało wspólne oświadczenie Estonii, Łotwy Litwy i Polski dotyczące działań Rosji w Osetii Południowej.
Przywódcy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii uważają, że działania Rosji na terenie Osetii Południowej i Gruzji to przekroczenie "czerwonej linii w utrzymywaniu pokoju i stabilizacji w objętym konfliktem rejonie". Prezydenci we wspólnym oświadczeniu podkreślili, iż użyją wszelkich dostępnych środków, aby "upewnić się, że agresja przeciwko małemu państwu w Europie nie zostanie pominięta milczeniem lub nic nie znaczącymi oświadczeniami".
Przywódcy Polski i państw bałtyckich wezwali Unię Europejską i NATO do przejęcia inicjatywy i sprzeciwu wobec -jak się wyrazili - szerzenia imperialistycznej i rewizjonistycznej polityki na wschodzie Europy.

- Jest to oświadczenie ostre, ale sytuacja tego wymaga - dodał Lech Kaczyński. Jak zapewnił, jest ono otwarte i mogą się do niego dołączać inne państwa. Prezydent, nie spodziewał się, że dojdzie do tak ostrych starć między Gruzją a Rosją. Zaznaczył też, że integralność terytorialna naszego strategicznego partnera, Gruzji, nie podlega dyskusji. - Tym razem nie może się skończyć na nic nieznaczących oświadczeniach - podkreślił prezydent. Jak dodał, jest gotowy do podjęcia wszelkich działań, mających na celu załagodzenie konfliktu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się