Menu Region

Ambasador Gruzji: Rosja wywołała otwartą wojnę

Ambasador Gruzji: Rosja wywołała otwartą wojnę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ambasador Gruzji w Polsce Konstantin Kawtaradze powiedział IAR, że w Gruzji mamy do czynienia z otwartą wojną wywołaną przez Rosję. Dyplomata dodał, że sprowokowała ją Rosja, która była do tych starć przygotowana.
Gruziński ambasador potwierdził, że wojska rosyjskie bombardują pozycje cywilne w Gruzji i niszczą infrastrukturę kraju. Konstantin Kawtaradze mówił, że to nie strona gruzińska wywołała wojnę. Argumentował, że gdyby tak było, Tbilisi wcześniej wycofałaby dwa tysiące żołnierzy stacjonujących w Iraku, gdyż są oni teraz potrzebni na froncie.

Zdaniem Konstantina Kawtaradze Rosja wywołując wojnę próbuje z jednej strony ukarać Gruzję za jej proatlantyckie i zachodnie aspiracje, a z drugiej zemścić się za uznanie niepodległości Kosowa przez Zachód. Gruziński ambasador powiedział, że Gruzja potrzebuje wsparcia. Wyraził nadzieję, że społeczność międzynarodowa ochroni małe demokratyczne i wyznające zachodnie wartości państwo jakim przed autorytarną Rosją.

Konstantin Kawtaradze podziękował polskim władzom za wystosowanie oświadczeń wzywających do zaprzestania walk w Gruzji. Dodał, że Tbilisi opowiada się za zaprzestaniem ofensywy i kontynuowaniem procesu pokojowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się