Menu Region

Internetowy oszust zatrzymany

Internetowy oszust zatrzymany

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Śląska policja zatrzymała 28-latka z Gliwic, który nielegalnie pozyskiwał pieniądze w drodze tzw. "phishingu", czyli zdobywania hasła, czy szczegółów karty kredytowej. Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił w ten sposób jeden z ogólnopolskich banków.
Mężczyzna został zatrzymany w momencie, kiedy próbował wypłacić nielegalnie pozyskane pieniądze. Techniki pishingu wykorzystują przestępcy internetowi. Zazwyczaj wysyłają oni spam do dużej liczby potencjalnych ofiar, kierując je na stronę w sieci, która udaje rzeczywisty bank internetowy, a tak na prawdę przechwytuje wpisywane tam informacje.

Zatrzymany gliwiczanin - jak ustalili policjanci - w ciągu kilku miesięcy założył wiele kont w różnych bankach w Polsce, na które trafiały pieniądze z phishingu. Następnie przekazywał je na kolejne konta banków, znajdujących się także poza granicami Polski. W przestępczą działalność dał się wciągnąć przyjmując "ofertę pracy", zawartą w wiadomości e-mail, w której zaproponowano mu pośrednictwo w transferze pieniędzy.

28-latek usłyszał zarzuty pośredniczenia w obrocie pieniędzmi, pochodzących z przestępstwa. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się