Menu Region

Gra w Powstanie. Inscenizacja przywołująca 1944 rok

Gra w Powstanie. Inscenizacja przywołująca 1944 rok

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dziś Warszawa na kilka godzin stanie się planszą do gry. Muzeum Powstania Warszawskiego chce przywołać klimat miasta z 1944 roku i proponuje młodym ludziom by na kilka godzin stali się fotoreporterami powstańczymi.
"Twoja klisza z Powstania" to gra miejska w której zadaniem uczestników jest dotarcie do określonych punktów miasta i sporządzenie fotograficznej dokumentacji.

Jak zapewniają organizatorzy gry, dziś warszawskie podwórka i ulice ożyją, pojawią się aktorzy i będzie scenografia. Gra rozpoczyna się w południe i będzie trwała przez kilka godzin, żeby wziąć w niej udział trzeba się zarejestrować, wszystkie informacje są dostępne na stronie www. klisza.1944.pl. Każdy z uczestników wybiera 5 swoich najlepszych zdjęć, które potem ocenia jury - wyniki gry jesienią.

O godzinie 17.00 w Parku Morskie Oko przed Pałacykiem Szustra będzie można zobaczyć jak na Mokotowie w 1944 roku toczyły się walki powstańcze. W inscenizacji odbicia przez powstańców urzędu niemieckiego weźmie udział około 300 rekonstruktorów z Polski i Słowacji. Zostaną pokazane sceny z życia powstańców, takie jak zaprzysiężenie i wręczanie legitymacji powstańczej, pogrzeb dowódcy, działalność drukarni wydającej biuletyn "Baszta", praca łączników i gazeciarzy, produkcja butelek zapalających, szkolenie nowo zaprzysiężonych powstańców, zejście do kanałów i odwrót powstańców ze zdobytej placówki.

W inscenizacji zostaną wykorzystane motocykle, amfibia, samochody ciężarowe i transportery opancerzone.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się