Menu Region

MSZ wydał oświadczenie o sytuacji w Gruzji

MSZ wydał oświadczenie o sytuacji w Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa za niedopuszczalne naruszenie integralności terytorialnej Gruzji przez obce oddziały wojskowe. W specjalnie wydanym oświadczeniu resort spraw zagranicznych wraził zaniepokojenie sytuacją w regionie Gruzji i Osetii Południowej.
MSZ zaapelowało też do stron konfliktu o natychmiastowe zaprzestanie działań zbrojnych i powrót do negocjacji. Resort wezwał państwa i organizacje międzynarodowe do zaangażowania się w rozwiązanie konfliktu w regionie Osetii Południowej i Gruzji. Polska dyplomacja zwróciła uwagę, że wszelkie działania w tym kierunku muszą być podejmowane z poszanowaniem integralności terytorialnej Gruzji.

MSZ podkreśliło też potrzebę zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania przedstawicielstw organizacji międzynarodowych, w szczególności OBWE i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Konieczne jest również zapewnienie bezpiecznej ewakuacji ludności cywilnej ze strefy objętej działaniami zbrojnymi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się