Menu Region

Rosyjscy politycy nawołują do wojny z Gruzją

Rosyjscy politycy nawołują do wojny z Gruzją

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosyjscy politycy co raz częściej nawołują do zaangażowania się militarnie w gruzińsko-osetyjski konflikt. Zdaniem Moskwy, miałaby to być odpowiedź na apel władz Osetii Południowej, które zwróciły się do Rosji o pomoc.
Premier Władimir Putin, który przebywa w Pekinie powiedział, że Gruzja podjęła agresywne działania wobec Osetii Południowej i to, jak podkreślił, wywoła odpowiednią reakcję Rosji. Szef rosyjskiej Dumy Borys Gryzłow powiedział, że Moskwa nie zrezygnuje z działań niezbędnych dla obrony swoich obywateli w regionie i zachowania bezpieczeństwa na południowych rubieżach swoich granic.

Szef rosyjskich komunistów Gienadij Ziuganow powiedział otwarcie, że rosyjska armia powinna podjąć działania przeciwko Gruzji. Dziś pod przewodnictwem prezydenta Dmitrija Miedwiediewa ma się zebrać Rada Bezpieczeństwa Rosji, która może podjąć decyzję co do reakcji Moskwy na wydarzenia w Osetii Południowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się