Menu Region

Rosyjskie samoloty i czołgi zaatakowały Gruzję

Rosyjskie samoloty i czołgi zaatakowały Gruzję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

lupa, IAR

2Komentarze Prześlij Drukuj
Trzy rosyjskie samoloty przeprowadziły nalot na Gruzję. To odpowiedź na wezwanie władz Osetii Południowej.
Wczoraj około północy gruzińska armia rozpoczęła atak na stolicę swojej zbuntowanej prowincji Osetii Południowej. Nad ranem ponownie ostrzelała miasto. Z relacji przedstawicieli osetyńskich władz wynika, że w walkach uczestniczą również czołgi i samoloty szturmowe. Mówi się o co najmniej 15 zabitych Osetyjczykach. Dlatego władze poprosiły o pomoc Rosję.

Dziś nad ranem rosyjskie samoloty przeprowadziły nalot na Gruzję.
Gruzińskie MSW, cytowane przez AFP, podało, że dwie rosyjskie bomby spadły w pobliżu posterunku policji w miejscowości Kareli, położonej niedaleko granicy z separatystyczną Osetią Południową. Trzecia bomba spadła na miejscowość Gori.

Prezydent Gruzji ogłosił powszechna mobilizację. - Tylko tak możemy uratować nasz kraj - powiedział Micheil Saakaszwili w wystąpieniu telewizyjnym.

Rosyjscy politycy chcą wojny

Na razie rosyjskie władze nie podjęły oficjalnej decyzji co do sposobu reakcji na sytuację w Osetii Południowej.

Premier Władimir Putin, który przebywa w Pekinie powiedział, że Gruzja podjęła agresywne działania wobec Osetii Południowej i to, jak podkreślił, wywoła odpowiednią reakcję Rosji.

Szef rosyjskiej Dumy Borys Gryzłow powiedział, że Moskwa nie zrezygnuje z działań niezbędnych dla obrony swoich obywateli w regionie i zachowania bezpieczeństwa na południowych rubieżach swoich granic.

Szef rosyjskich komunistów Gienadij Ziuganow powiedział otwarcie, że rosyjska armia powinna podjąć działania przeciwko Gruzji.

Dziś pod przewodnictwem prezydenta Dmitrija Miedwiediewa ma się zebrać Rada Bezpieczeństwa Rosji, która może podjąć decyzję co do reakcji Moskwy na wydarzenia w Osetii Południowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kosowo zapoczątkowało

+6 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

benk (gość)  •

syndrom domina.A co będzie, jak np Litwini będą chcieli odzyskać Gdynię-prastare, litewskie miasto?Bzdurnych pretekstów do wywołania wojny jest bez liku.Do jej zakończenia - tylko jeden!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bzdurny artykuł

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

joedow (gość)  •

nawet z treści wynika że zaatakowali gruzini ...

odpowiedzi (0)

skomentuj