Menu Region

"Dochnal mógł uciec z kraju"

"Dochnal mógł uciec z kraju"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

lupa, IAR, tvn24

Prześlij Drukuj
W czwartek wieczorem ABW zatrzymała Marka Dochnala. Powodem były informacje o możliwości opuszczenia kraju na podstawie fałszywych dokumentów.
Jak potwierdziła ABW, zatrzymanie miało związek z informacjami, że Dochnal planuje nielegalnie opuścić terytorium RP na podstawie sfałszowanych dokumentów jednego z państw strefy Schengen.

Dochnal z rodziną zaczynał właśnie posiłek, gdy podeszło do niego kilku funkcjonariuszy. Po wylegitymowaniu poprosili, żeby Dochnal poszedł z nimi. Mec. Gutkowski, obrońca lobbysty, opisując zatrzymanie stwierdził, że funkcjonariusze zablokowali pół ulicy Monte Cassino w Sopocie i dodał, że sposób zatrzymania był "demonstracyjny". Jak tłumaczy mec. Gutkowski, poprzedniego dnia jego klient stawił się na dozór policyjny w Warszawie i gdyby otrzymał pisemne wezwanie do prokuratury na pewno by się stawił.

Tymczasem ABW zaprzecza, jakoby sposób zatrzymania lobbysty był "demonstracyjny". W specjalnym komunikacie ABW napisała, że w zatrzymaniu nie uczestniczyła żadna formacja antyterrorystyczna, a funkcjonariusze nie używali długiej broni. Wszystkie czynności miały zostać przeprowadzone w sposób profesjonalny i dyskretny - zapewnia ABW.

Przed miesiącem w Pabianicach rozpoczął się proces Marka Dochnala. Prokuratura zarzuca mu wręczenie korzyści majątkowych w wysokości ponad 800 tysięcy złotych byłemu szefowi łódzkiego SLD Andrzejowi Pęczakowi. Pieniądze oraz prawo do korzystania z luksusowego mercedesa miały być mu przekazane w zamian za informacje o prywatyzacji niektórych przedsiębiorstw. Marek Dochnal nie przyznawał się do stawianych zarzutów. Twierdził, że był szantażowany przez Pęczaka i uległ jego groźbom w obawie o życie swoje i rodziny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się