Menu Region

Francja zabroniła oprotestowywania Igrzysk Olimpijskich w...

Francja zabroniła oprotestowywania Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Paryska policja wydała zakaz organizowania demonstracji w pobliżu ambasady Chin. Stowarzyszenie Reporterzy bez Granic wzywa do manifestowania na Polach Elizejskich w chwili otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Zakaz organizowania demonstracji obowiązuje przez dwa dni i obejmuje najbliższą okolicę ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Paryżu. Na tę decyzję z oburzeniem zareagował Robert Menard, prezes stowarzyszenia Reporterzy bez Granic. Stowarzyszenie to zamierzało zorganizować manifestację właśnie przed budynkiem ambasady.

Menard złożył odwołanie sądowe przeciwko decyzji policji, ale rozprawa w tej sprawie odbędzie się dopiero w piątek rano. Nawet w przypadku przychylnej decyzji sądu, będzie już za późno, by zwołać na czas manifestację. Dlatego, nie czekając na decyzję sądu, Reporterzy bez Granic zorganizują w chwili otwarcia igrzysk demonstrację na samym obrzeżu zakazanego sektora, a więc na Polach Elizejskich, przed restauracją Fouquet's.

Stowarzyszenie to jako pierwsze protestowało przeciwko olimpiadzie w Pekinie podczas ceremonii zapalania znicza w Grecji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się