Menu Region

Podróż bez dachu

Podróż bez dachu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Maciej Pobocha

Prześlij Drukuj
Peugeot 207 CC choć mały, to z dieslem kosztuje ponad 90 tys. zł. Lepiej wyglądają w nim panie niż panowie, co akurat nie jest wadą.
207 CC to cabrio-coupe. Wyposażono go w składany automatycznie, twardy dach chowający się w bagażniku. Francuska marka ma długą historię w produkcji tego typu aut. Pierwszym na świecie seryjnie wytwarzanym cabrio-coupe (choć wówczas taka nazwa nie funkcjonowała) był Peugeot 402 Eclipse z 1936 r.

Otwarcie b ądź zamknięcie dachu w jego praprawnuku trwa 25 sekund i może się odbywać podczas postoju lub jazdy z prędkością do 10 km/h. Przed złożeniem dachu należy upewnić się, że elastyczna roleta znajdująca się w bagażniku jest zaciągnięta.

Po wciśnięciu guzika najpierw opuszczają się cztery szyby boczne, po czym dach trafia do przestrzeni bagażowej. O rozpoczęciu i zakończeniu składania/rozkładania dachu informują sygnały dźwiękowe, a całą operację można obserwować na kolorowym ekranie.

Podróż w 207 CC może odbywać się z dachem i podniesionymi szybami bocznymi, z dachem i opuszczonymi szybami, bez dachu z podniesionymi szybami, bez dachu z opuszczonymi szybami. Bagażnik w układzie coupe ma pojemność 370 l, a po złożeniu dachu - 145 l.

Auto - przynajmniej w teorii - przeznaczone jest dla czterech osób. Miejsca z tyłu określane są jednak jako "pomocnicze", co zgadza się z prawdą, bo mieści się na nich damska torebka. Dorosłym zdecydowanie zabraknie miejsca na nogi i nad głową.

Z przodu siedzi się nisko, co spodoba się zapewne kierowcom lubiącym sportową jazdę. Zapędy do szybkiej jazdy studzi mniej sztywne niż w hatchbackiem nadwozie - podczas jazdy odczuwa się jego delikatne kołysanie. Nie najlepsza jest widoczność, którą ograniczają grube słupki boczne.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się