Menu Region

Liczbę zakażeń wirusem HIV do 2015 r. można będzie...

Liczbę zakażeń wirusem HIV do 2015 r. można będzie zmniejszyć o dwie trzecie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Liczbę nowych zakażeń wirusem HIV da się zmniejszyć o dwie trzecie - do tego potrzebna jest jednak intensywna profilaktyka. Takiego zdania są eksperci zgromadzeni w stolicy Meksyku na 17 międzynarodowej konferencji dotyczącej walki z HIV i AIDS.
Szef UNAIDS- ONZ-owskiej agencji do walki z HIV/AIDS, Peter Piot stwierdził, że przy odpowiedniej strategii do 2015 roku przed chorobą można uchronić 12 milionów ludzi.Jego zdaniem niezbędne są jednak złożone i intensywne wysiłki. "Nie ma jednego cudownego rozwiązania.

Powinniśmy promować prezerwatywy, czyste igły dla tych, którzy używają narkotyków a jednocześnie zachęcać ludzi do zmiany zachowań seksualnych. Tylko kombinacja tych środków może dać dobre wyniki"- mówił Piot.

Do tej pory ważniejsze w walce z AIDS były leki, a strategie prewencyjne schodziły na dalszy plan. Teraz jednak eksperci chcą skupić się właśnie na działaniach zapobiegawczych. Zdaniem ONZ nakłady na takie programy wrosną niemal o połowę do 15 miliardów dolarów w roku 2015.

W ubiegłym roku odnotowano 2,7 miliona nowych zakażeń wirusem HIV. Obecnie na świecie żyją 33 miliony nosicieli wirusa, głównie w Afryce subsaharyjskiej. W Polsce liczbę zakażonych szacuje się na 30 tysięcy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się