Menu Region

Specjaliści od koszenia

Specjaliści od koszenia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Mazur, Fakty TVN

1Komentarz Prześlij Drukuj
Mamy żniwa. Trwa koszenie stanowisk, młócenie państwowych firm - ale trzeba też przyznać, że rolnicy są dalekowzroczni i w trosce o przyszłe zbiory już dziś obsadzają grunt swoimi. Nic dziwnego - w końcu to specjaliści. Z PSL.
Specjaliści doświadczenie mają spore, zdobywane niemal w każdej koalicji rządowej. Stosują świetnie się sprawdzającą trójpolówkę. Koszą w Sejmie, w rządzie i w spółkach Skarbu Państwa. Trwają na zdobytych stanowiskach i nic ani nikt ich nie zdejmie. Nic? Nic. Premier mówi przecież wprost, że obsadzanie rodziną miejsc w instytucjach państwowych jest naganne, ale zaraz potem z rozbrajającą szczerością przyznaje, że "koalicji z tego powodu nie zerwę". To co może zrobić? Szczerze? Tak szczerze, to nic.

O co tyle hałasu? - pytają specjaliści. Są świetnie przygotowani, mają wykształcenie i doświadczenie, a że czyjś kuzyn pracuje w państwowej firmie prowadzonej przez działacza, brat w jej spółce- -córce, a syn jeszcze musi się troszkę nauczyć, ale już poważnie myśli o tym, aby się sprawdzić w biznesie? Co z tego? Przecież takie żniwa trwają od lat. Podobno tym razem miało być inaczej, ale inaczej nie będzie. Będzie tradycyjnie, tradycja to jest siła.

W tym koszeniu stanowisk przerażająca jest nie tylko niemoc premiera, ale i pewność siebie wicepremiera, który w państwowej familiadzie nie widzi niczego dziwnego ani niepokojącego. Wręcz przeciwnie - pytany o politycznych braci i kuzynów, denerwuje się. Wygłasza tyrady, w których dramatycznie pyta: gdzie mają pracować tacy specjaliści? No gdzie? Jak to, Panie Premierze - w prywatnych firmach. Skoro są takimi specjalistami, to bez problemu znajdą pracę, prawda?

Chyba że specjalistami to oni są od jednego. Od szeroko pojętego rolnictwa. Obsadzania stanowisk, koszenia pieniędzy i przywiązywania się do państwowych stołków bez użycia słynnego sznurka do snopowiązałek. PSL ma bowiem do państwa podejście rozsądne, gospodarskie. A wiadomo przecież, że i na gruncie ornym, i politycznym najlepiej sprawdzają się gospodarstwa rodzinne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zniwa w PSL-u

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KOSA (gość)  •

To co wyprawia obecna koalicja to woła o pomstę do nieba a miało być inaczej ale jak Tusk może ganić Pawlaka jak PO robi to samo a nawet wiecej jak opisuje dziś GW, w Lubinie wkombinacie KGHiM tam jescze wieksza familjada z udziałem działaczy PO nie mają zadnych zachamowań biora całe rodziny działaczy bez żenady i wstydu.To jest skandal??

odpowiedzi (0)

skomentuj