Menu Region

Szydercza kronika idiotycznych śmierci

Szydercza kronika idiotycznych śmierci

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mateusz Ciećwierski

Prześlij Drukuj
Moda na lotnicze pelerynki jest dużo starsza, niż myślicie. Zanim w 1939 r. rysownik i scenarzysta Bob Kane wymyślił komiksowego Batmana, austriacki krawiec Franz Reichelt chciał podbić przestworza za pomocą osobiście uszytej peleryny spadochronu.
Próba generalna odbyła się 4 lutego 1912 r. Zakończyła się fatalnie - Reichelt, uwieczniony przez kamerzystę wytwórni Pathe, skoczył z wieży Eiffla i zginął na miejscu, uderzywszy w paryski bruk.

W historii nauki nie brakuje podobnych śmiałków. Poczytacie o nich w tomie "Nagrody Darwina 4. Inteligentny projekt", który trafia właśnie do księgarń. Laur, sygnowany nazwiskiem ojca teorii ewolucji, przyznawany jest przez internetową społeczność ludziom, którzy w spektakularny sposób pozbawili się życia, "eliminując swoje geny z puli genów ludzkości".

Książki o widowiskowych śmierciach ukazują się w Polsce od 2001 r. Dwa lata temu na ich podstawie nakręcono czarną komedię "Nagrody Darwina" z Wynoną Ryder i Josephem Fiennesem w rolach głównych.

"Nagrody Darwina 4. Inteligentny projekt", wyd. W.A.B., cena 29,90 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się