18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin: Oceń swoich radnych GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

Artur Jurkowski
Czas na podsumowanie czteroletniej pracy Rady Miasta Lublin.

Bieżące wyniki głosowania znajdziecie na stronie:

http://lublin.naszemiasto.pl/wybory2010/artykul/605770,lublin-ocen-swoich-radnych-glosowanie-sms,id,t.html

Jest to wynik głosowania na kuponach oraz z napływających na bieżąco sms-ów.
UWAGA Można głosować tylko do czwartku 28 października, do godz. 12.00.

***
Rozgrywki polityczne między ugrupowaniami zdominowały działalność miejskich radnych w mijającej kadencji. Boje toczyły dwie główne siły: PiS i PO.

Początek nie zapowiadał wstrząsów. Jesienią 2006 roku w lubelskim ratuszu oraz sejmiku zawiązała się koalicja PO-PiS. Prezydent w 31-osobowej radzie dysponował większościowym zapleczem. Miał do dyspozycji 23 głosy: 12 z PiS oraz 11 z PO. Opozycyjny LiD z 6 mandatami praktycznie mógł się tylko przyglądać obradom. Dwóch radnych LPR zaś szybko związało się z silnymi klubami: jeden z PiS, drugi z PO. Prezydenckie uchwały przyjmowane były niemal "z marszu".

Trzęsienie ziemi nastąpiło na przełomie 2007 i 2008. Rozpadła się koalicja PO-PiS, zerwana przez Platformę po wygranych wyborach do parlamentu.

PiS przeszedł do opozycji, ściągając w swoje szeregi radnych innych formacji, m.in. z LiD-u. Uzbierał 16 radnych, co dało bezwzględną większość i możliwość blokowania prezydenckich projektów uchwał.

Później noga powinęła się też PiS-owi. Wiosną ub. roku z szeregów klubu wystąpiło 3 rajców.

Przez ławy radnych przewinęło się 36 osób. Z mandatu zrezygnowało trzech radnych PO: Adam Wasilewski (został prezydentem Lublina), Henryka Strojnowska (została wicewojewodą) i Magdalena Gąsior-Marek (dostała się do Sejmu), Grzegorz Czelej z PiS (został senatorem). Radny PO Tadeusz Kwiatkowski-Cugow zmarł w trakcie kadencji.

OCEŃ SWOJEGO RADNEGO Oddaj głos na TAK, jeśli pozytywnie oceniasz pracę radnego lub na NIE, jeśli oceniasz ją negatywnie. Szczegóły na temat głosowania SMS w zakładce Pliki. Koszt jednego SMS-a to 2,44 zł z VAT.

WYNIKI GŁOSOWANIA ŚLEDŹ NA WYBORY 2010

Mariusz Banach
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 643 głosy
Pierwszy raz sprawuje mandat radnego miejskiego. W Radzie Miasta reprezentuje dzielnicę Czechów. Na początku kadencji obiecywał zajęcie się zaniedbanymi terenami położonymi u zbiegu al. Kompozytorów Polskich i ul. Koncertowej (dawne grunty użytkowane przez Zieleń Miejską). Tereny kilkakrotnie były wystawiane na sprzedaż. Ratusz chciał, aby na tym obszarze powstał aquapark. Wszystkie przetargi zakończyły się fiaskiem.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.1 TAK lub LUBL.1 NIE
*
Paweł Bryłowski
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 1754 głosy
Jeden z najbardziej doświadczonych radnych. Były prezydent Lublina. Na początku obecnej kadencji obiecywał przywrócenie dynamiki rozwoju miasta przez pobudzenie budownictwa komunalnego i socjalnego. W ostatnich czterech latach aktywność ratusza na tym polu była jednak bardzo mizerna. Był w radzie ostoją poparcia dla poczynań prezydenta, choć nie stroni od krytycznych wypowiedzi pod adresem włodarza Lublina.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.2 TAK lub LUBL.2 NIE
*
Elżbieta Dados
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 857 głosów
Zaczynała kadencję jako radna Lewicy i Demokratów. Dosyć szybko porzuciła jednak lewicę i spektakularnie zmieniła barwy "partyjne" przyłączając się do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Obiecywała inwestycje w Szkole Podstawowej nr 32 przy ul. Przerwy-Tetmajera. Chodziło o windę i wyciszenie sal w placówce, gdzie uczą się dzieci niepełnosprawne. Inwestycje zostały zrealizowane. Walczyła, aby przy ul. Janowskiej nie powstał tor motocrossowy.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.3 TAK lub LUBL.3 NIE
*
Leszek Daniewski
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 2424 głosy
W tej kadencji powrócił do ław radnych. Jeden z najbardziej doświadczonych radnych w pracy samorządowej. W kuluarach ratusza nazywany "carem Zemborzyc". Ta dzielnica jest jego oczkiem w głowie i cieszy się tam niekwestionowanym autorytetem.
Obiecywał walczyć o poprawę czystości wody w Zalewie Zemborzyckim i stworzenie nowych obiektów rekreacyjnych wokół tego akwenu. Udało się to częściowo.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.4 TAK lub LUBL.4 NIE
Piotr Dreher
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 2817 głosów
W pierwszym okresie tej kadencji jeden z filarów Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tego ugrupowania sprawował funkcję przewodniczącego Rady Miasta Lublin. W połowie kadencji opuścił klub, bo złamał dyscyplinę głosowania w sprawie absolutorium dla prezydenta Lublina. Stracił, głównie głosami swoich niedawnych kolegów z PiS, fotel przewodniczącego RM. Niedługo po tym przeszedł do PO. Obiecywał budowę dróg w dzielnicy Szerokie.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.5 TAK lub LUBL.5 NIE
*
Zdzisław Drozd
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 993 głosy
Cztery lata temu był jednym z najważniejszych działaczy lubelskich struktur Unii Pracy. Z listy Lewicy i Demokratów wszedł do rady. Później opuścił szeregi UP i przeszedł, w tym samym czasie co Elżbieta Dados, do klubu PiS. Na początku kadencji obiecywał dopilnowanie zakończenia budowy basenów przy Szkole Podstawowej nr 31. Jeden z inicjatorów ustanowienia stypendiów dla żaków lubelskich uczelni.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.6 TAK lub LUBL.6 NIE
*
Piotr Gawryszczak
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 1989 głosów
Ostatnio walczył o korektę pracy sygnalizacji świetlnej na ul. Kunickiego. Główny szermierz ze strony PiS w sprawach związanych z nadawaniem nowych nazw lubelskim ulicom. Obiecywał powstanie pływalni w dzielnicy Dziesiąta, wskazywał, że najlepszą lokalizacją byłoby Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego (basen nie powstał). Ponadto stawiał na przedłużenie ul. Krańcowej do ul. Kunickiego. Inwestycja została zakończona. Droga jest przejezdna od wakacji.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.7 TAK lub LUBL.7 NIE
*
Jan Gąbka
Obecny klub: radny niezrzeszony
Wybory 2006 - 1645 głosów
Jeden z najbardziej doświadczonych radnych. Prezes LSM. Cieszy się niekwestionowanym autorytetem wśród mieszkańców.
Z jego inicjatywy doszło do zablokowania planów utworzenia toru motocrossowego przy ul. Kazimierza Wielkiego na Globusie. Na początku kadencji stawiał na budownictwo mieszkaniowe, chciał, aby w Lublinie powstawało co najmniej 100 mieszkań komunalnych i socjalnych rocznie. To się nie udało.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.8 TAK lub LUBL.8 NIE
*
Marek Jakubowski
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 1029 głosów
Reprezentuje w Radzie Miasta mieszkańców dzielnicy Czuby. Mandat radnego sprawuje po raz drugi, poprzednio był rajcą w kadencji 1998-2002. Oczkiem w głowie radnego było powstanie parku Jana Pawła II na Czubach. Budowa tego nowego centrum rekreacyjnego ruszyła w 2008 r. Inwestycja była planowana na trzy lata. Krytyk koncepcji budowy nowego stadionu sportowego w Lublinie. Uważa, że miasta nie stać na taką inwestycję.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.9 TAK lub LUBL.9 NIE
*
Tomasz Karski
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 762 głosy
Sprawuje mandat trzecią kadencję z rzędu. Jest radnym, który zdecydowanie najrzadziej zabiera głos podczas obrad Rady Miasta. Jego zgłoszenie do udziału w debacie wywołuje nieuchronne zdziwienie w ławach rajców. Osoba z "drugiego szeregu" radnych PiS. Nie zawodzi partii w najważniejszych głosowaniach. Obiecywał dopilnować inwestycji drogowych na terenie miasta. Chciał, by znacząco wzrosła liczba remontowanych ulic oraz chodników.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.10 TAK lub LUBL.10 NIE
*
Piotr Kowalczyk
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 1862 głosy
Główny rozgrywający w Radzie Miasta Lublin. Niekwestionowany lider radnych PiS. Początkowo przewodniczący klubu, a od połowy kadencji przewodniczący Rady Miasta. Skuteczny negocjator. Po rozpadzie koalicji PO-PiS udało mu się przeciągnąć do PiS-u kilku radnych z innych ugrupowań (m.in. lewicowego LiD), co dało jego partii bezwzględną większość głosów w radzie. Zgłosił wiele ciekawych inicjatyw. Ostatnio akcję: uwalniamy miejsca parkingowe.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.12 TAK lub LUBL.12 NIE
Marcin Kowalewski
Obecny klub: Platforma obywatelska
Wybory 2006 - 343 głosy
Najmłodszy rajca w obecnym składzie RM Lublin. Do rady wszedł dosyć późno. Objął mandat po zmarłym Tadeuszu Kwiatkowskim-Cugowie. Pierwotnie to miejsce w ławach radnych zajmowała Henryka Strojnowska, która zrezygnowała z pracy w samorządzie na rzecz stanowiska wicewojewody lubelskiego. Złożył 10 pisemnych interpelacji, to jeden z najgorszych wyników wśród radnych obecnej kadencji. Twierdzi, że zna swoje miejsce "w szeregu" PO.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.11 TAK lub LUBL.11 NIE
*
Wojciech Krakowski
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 909 głosów
Reprezentuje środowisko przedsiębiorców w lubelskiej RM. Jeden z najbogatszych miejskich radnych tej kadencji. Były sportowiec. Ma silną pozycję w PO. Jako reprezentant tego ugrupowania przez ponad pół kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego RM. Deklarował na początku kadencji, że dopilnuje budowy "ośrodka piłkarskiego" dla uczniów Gimnazjum nr 16 oraz Szkoły Podstawowej nr 43. Inwestycja jest już częściowo ukończona.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.13 TAK lub LUBL.13 NIE
*
Jan Madejek
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 635 głosów
Nie zdobył mandatu radnego w "pierwszym podejściu", odziedziczył go po Adamie Wasilewskim, który zrzekł się mandatu po wygranych wyborach na urząd prezydenta Lublina. Radny od czterech kadencji. Obiecywał dokończenie budowy przedłużenia Jana Pawła II do al. Kraśnickiej (kierowcy korzystają z niego już od dawna) oraz budowę basenów przez Zespole Szkół nr 7 na Roztoczu. Jest gotowy projekt, ale od dwóch lat inwestycja nie może ruszyć z miejsca.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.14 TAK lub LUBL.14 NIE
*
Janusz Mazurek
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 800 głosów
W ławach radnych zasiadł dopiero po roku trwania obecnej kadencji. Mandat przejął po Grzegorzu Czeleju, który zmienił samorząd na pracę w Senacie.
Jeden z "etatowych" prawników doradzający klubowi PiS. W latach 1998-2006, czyli przez dwie kadencje, był jednym z najbliższych współpracowników byłego prezydenta Andrzeja Pruszkowskiego (PiS).
Był wówczas wiceprezydentem Lublina.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.15 TAK lub LUBL.15 NIE
*
Marcin Nowak
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 597 głosów
Jeden z najaktywniejszych radnych. Złożył rekordową liczbę 120 pisemnych interpelacji. Satyryk, potrafi okrasić wypowiedzi wymyślonymi naprędce fraszkami. Zaczynał w klubie PO (z listy tej partii wszedł do rady), później przeszedł do PiS. Inicjator powołania w Lublinie funduszu stypendialnego dla studentów lubelskich uczelni. Po przejściu do PiS zagorzały krytyk wszystkich poczynań ratusza i prezydenta Adama Wasilewskiego.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.16 TAK lub LUBL.16 NIE
*
Jarosław Pakuła
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 1359 głosów
Na początku obecnej kadencji radny miał duży wpływ na poczynania klubu PO. M.in. szefował jednej z najbardziej prestiżowych komisji, czyli budżetowo-ekonomicznej.
Później został odsunięty w cień, po tym, jak w klubie PO zmieniły się władze i Dariusza Piątka zastąpił Paweł Bryłowski. Na początku kadencji wskazywał na potrzebę szybkiej budowy lotniska w Świdniku, jako okna na świat dla Lublina.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.17 TAK lub LUBL.17 NIE
*
Dariusz Piątek
Obecny klub: radny niezrzeszony
Wybory 2006 - 3953 głosy
Przez pierwszą część kadencji grał pierwsze skrzypce w klubie PO (był przewodniczącym) i Radzie Miasta. Później, w wyniku tarć wewnętrznych w łonie ugrupowania, został usunięty z szefowania klubowi i ostatecznie z partii. Zastąpił go Paweł Bryłowski. Na początku kadencji obiecywał budowę aquaparku, podkreślał, że jest to cel możliwy do szybkiej realizacji. Taki kompleks w Lublinie nie powstał do dziś i raczej nie powstanie w najbliższych latach.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.18 TAK lub LUBL.18 NIE
*
Stanisław Podgórski
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 749 głosów
Mandat zdobył z listy LPR. Szybko jednak przyłączył się do klubu radnych PO, gdzie obecnie jest wiceprzewodniczącym. Lekarz i biznesmen. Jeden z najbogatszych radnych. Na początku kadencji deklarował walkę o powstanie basenu przy Szkole Podstawowej nr 23. Pływalnia jest oficjalnie otwarta od września tego roku.
Walczył o inwestycje z udziałem mieszkańców, m.in. o budowę drogi przy ul. Hiacyntowej.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.19 TAK lub LUBL.19 NIE
*
Krzysztof Podkański
Obecny klub: radny niezrzeszony
Wybory 2006 - 1414 głosów
Przede wszystkim "syn swojego ojca", czyli Zdzisława Podkańskiego, byłego lidera PSL, obecnie szefa Stronnictwa "Piast". Jako reprezentant tego ugrupowania znalazł się na liście wystawionej razem z PiS (i to jako "jedynka"). Z klubem PiS pożegnał się wiosną ub. roku i obecnie jest radnym niezrzeszonym. Aktywny podczas sesji, choć jego wystąpienia często wzbudzają śmiech. Złożył 103 pisemne interpelacje.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.20 TAK lub LUBL.20 NIE
Dariusz Sadowski
Obecny klub: radny niezrzeszony
Wybory 2006 - 1807 głosów
Wiceprzewodniczący Rady Miasta, stanowisko uzyskał po usunięciu z prezydium członków Platformy Obywatelskiej, co nastąpiło w wyniku wspólnej akcji PiS, radnych lewicy oraz niezrzeszonych. Zwolennik przeniesienia lokalizacji stadionu miejskiego z Al. Zygmuntowskich na ul. Krochmalną. Na początku swojej kadencji obiecywał modernizację dróg w dzielnicy Czuby oraz budowę w tym rejonie parkingów miejskich.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.21 TAK lub LUBL.21 NIE
*
Krzysztof Siczek
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 1119 głosów
Wiceprzewodniczący Rady Miasta, co świadczy o jego mocnej pozycji w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio było o nim głośno w związku z nadaniem imienia Chiary Lubich (założycielka organizacji "Wolontariusze Boga") uliczce, która w przyszłości będzie łącznikiem ul. Sławinek z Willową. Był inicjatorem tego pomysłu. Na początku kadencji zapewniał, że będzie walczył o zatrzymanie młodych ludzi w Lublinie.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.22 TAK lub LUBL.22 NIE
*
Wioletta Szafrańska-Kocuń
Obecny klub: niezrzeszona
Wybory 2006 - 824 głosy
Do rady weszła z list LPR. Podobnie jak jej kolega, Stanisław Podgórski, który też dostał mandat z listy tego ugrupowania, szybko zmieniła barwy partyjne i przyłączyła się do najliczniejszego klubu w lubelskiej Radzie Miasta, czyli PiS. Nie zagrzała w nim jednak długo miejsca. Wystąpiła z klubu wiosną ub. roku. Jest głównym orędownikiem przeznaczania pieniędzy z budżetu miasta na bezpłatne badania i szczepienia mieszkańców Lublina.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.23 TAK lub LUBL.23 NIE
*
Zbigniew Targoński
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 2202 głosy
Czołowy działacz Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta. To jemu przypadło przewodniczenie klubowi po rezygnacji z tej funkcji Piotra Kowalczyka. Był też poważnie brany pod uwagę jako kandydat PiS na prezydenta Lublina. Zadaniem, jakie sobie stawiał na tę kadencję, było przywrócenie blasku Staremu Miastu. Chodziło o remonty kamienic. Trudno jednak dostrzec efekty tych deklaracji w tej zabytkowej dzielnicy Lublina.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.24 TAK lub LUBL.24 NIE
*
Sylwester Tułajew
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 1387 głosów
Młoda siła w PiS. Obecnie wiceprzewodniczący klubu radnych tej partii. Silnie związany z Kościołem. Niestrudzony poszukiwacz potknięć obecnej ekipy rządzącej Lublinem. Z jego inicjatywy m.in. poszerzono ul. Poniatowskiego oraz ustawiono sygnalizację świetlną na rondzie W. Pola, czyli u zbiegu Związkowej, Szeligowskiego, Choiny i Elsnera. Na początku kadencji zapowiadał, że przypilnuje remontu Szkoły Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.25 TAK lub LUBL.25 NIE
*
Monika Wac
Obecny klub: radna niezrzeszona
Wybory 2006 - 1481 głosów
Niekwestionowana liderka radnych lewicy w Radzie Miasta. Szefowa byłego klubu Lewicy i Demokratów, który działał tylko przez rok. Gorąca zwolenniczka zagospodarowania górek czechowskich, ale chciała, by Echo Investment postawiło tam galerię handlową, a nie hipermarket. Walczyła o wsparcie ze strony miasta w sprawie budowy komisariatu policji na Czechowie. Obiekt powstaje przy ul. Koncertowej.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.26 TAK lub LUBL.26 NIE
*
Michał Widomski
Obecny klub: radny niezrzeszony
Wybory 2006 - 489 głosów
Mandat z ramienia PO "odziedziczył" po Magdalenie Gąsior-Marek, która jesienią 2007 r. weszła do Sejmu. W klubie PO traktowany jako "nierozłączny" z radnym Marcinem Nowakiem. Wyrzucono go z szeregów radnych PO pod koniec 2008 r., po tym, jak skrytykował projekt budżetu miasta przygotowany przez prezydenta Lublina. Obecnie niezrzeszony. Szef komisji budżetowo-ekonomicznej. Główny krytyk poczynań miasta w sprawie funkcjonowania MPK.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.28 TAK lub LUBL.28 NIE
*
Piotr Więckowski
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 2491 głosów
Jeden z najbliższych współpracowników Dariusza Piątka, byłego szefa klubu radnych PO. Zdecydowany przeciwnik budowy hipermarketu na górkach czechowskich przez Echo Investment. Głosował przeciwko porozumieniu prezydenta ze spółką w tej sprawie, w efekcie czego z PO przeszedł do PiS. Wojewoda lubelski wygasił mu mandat, a tę decyzję podtrzymał WSA. Radny odwołał się do NSA. Jeden z najbogatszych lubelskich rajców.
27. Piotr Więckowski
SMS na numer 72601 o treści LUBL.27 TAK lub LUBL.27 NIE
*
Sabina Włodek
Obecny klub: Platforma Obywatelska
Wybory 2006 - 622 głosy
Jedyna kobieta w klubie Platformy Obywatelskiej (po tym, jak z mandatów radnych zrezygnowały Henryka Strojnowska oraz Magdalena Gąsior-Marek). Autorka 10 pisemnych interpelacji. Rzadko zabiera głos podczas obrad Rady Miasta, oddając pole bardziej doświadczonym i "ważniejszym" kolegom z ugrupowania. Piłkarka ręczna. Na początku kadencji nie ukrywała, że sprawy rozwoju sportu w Lublinie będą dla niej najważniejsze.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.29 TAK lub LUBL.29 NIE
*
Marek Wójtowicz
Obecny klub: Prawo i Sprawiedliwość
Wybory 2006 - 914 głosów
Radny "drugiego szeregu" wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości reprezentujących tę formację w lubelskim samorządzie.
Mandat radnego sprawuje po raz pierwszy. Jako priorytet tej kadencji stawiał sobie propagowanie i rozwój systemów związanych z wykorzystaniem energii odnawialnej. Chodziło m.in. o kolektory słoneczne na osiedlach domków jednorodzinnych. Silnie angażował się w sprawy społeczne w mieście.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.30 TAK lub LUBL.30 NIE
*
Kamil Zinczuk
Obecny klub: radny niezrzeszony
Wybory 2006 - 1006 głosów
Silnie zaangażowany w prace rady na początku tej kadencji, kiedy działał jeszcze klub LiD, którego był członkiem. Później "odpuścił". Obecnie sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego RM. Na początku kadencji wskazywał na konieczność przejęcia przez miasto dworca PKP na Tatarach. Miasto rozmawiało już o tym z koleją. Chodzi o 10-letnią dzierżawę. Miałaby tam się mieścić "Poznawalnia", czyli centrum zabaw wiedzą, prowadzone przez organizację pozarządową.
SMS na numer 72601 o treści LUBL.31 TAK lub LUBL.31 NIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski