Menu Region

UE protestuje przeciwko zatrzymaniu dwóch lekarzy przez Iran

UE protestuje przeciwko zatrzymaniu dwóch lekarzy przez Iran

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydencja Rady Unii Europejskiej protestuje przeciwko przetrzymywaniu w irańskim areszcie dwóch lekarzy. Bracia Arash i Kamiar Alaei zajmowali się walką z epidemią AIDS w Iranie.
Francuski MSZ oświadczył w imieniu prezydencji Rady Unii Europejskiej, że bracia Alaei "zostali w arbitralny sposób pozbawieni wolności". Rada Unii wyraziła żywe zaniepokojonie ich sytuacją. W wydanym w Paryżu komunikacie czytamy, że władze irańskie wysunęły pod ich adresem "nieuzasadnione oskarżenia o działalność na rzecz destabilizacji Republiki Islamskiej".

Prezydencja Rady Unii wezwała władze w Teheranie do natychmiastowego uwolnienia lekarzy i do zrezygnowania z wszelkich oskarżeń wobec nich.

Bracia Alaei zostali zatrzymani 21 i 22 czerwca. Teheran twierdzi, że ich prelekcje na temat AIDS służyły w rzeczywistości walce z władzami tego kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się