Menu Region

Dalajlama i rząd Tybetu na uchodźctwie popierają olimpiadę w...

Dalajlama i rząd Tybetu na uchodźctwie popierają olimpiadę w Chinach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ostatnie oświadczenie XIV Dalajlamy, duchowego przywódcy Tybetańczyków, jest zgodne ze stanowiskiem tybetańskich władz na wychodźstwie w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Władze te popierają przeprowadzenie olimpiady w Chinach.
W oświadczeniu Dalajlama powiedział, że sprawa Tybetu jest sprawą sześciu milionów Tybetańczyków, a nie tylko kwestią jego samego.

Thubten Samphel, szef departamentu informacji władz wychodźczych w Dharamsali w Indiach powiedział Polskiemu Radiu, że Dalajlama, a także Centralna Administracja Tybetańska popierają chińskie prawo do goszczenia olimpiady.

Jak mówi, Dalajlama dostrzega fakt, iż Chiny są najludniejszym krajem świata i mają za sobą długą historię oraz bogatą cywilizację. Thubten Samphel podkreślił, że duchowy przywódca Tybetańczyków wiąże pewne nadzieje z przeprowadzeniem olimpiady w Chinach. Jego zdaniem goszcząc olimpiadę Chiny zintegrują się bardziej ze wspólnotą międzynarodową.

Część tybetańskich polityków emigracyjnych wyraża jednak obawy, iż po olimpiadzie sytuacja w zakresie przestrzegania praw człowieka w Chinach może ulec pogorszeniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się