Menu Region

Czy władze Gruzji i Osetii Południowej dojdą do...

Czy władze Gruzji i Osetii Południowej dojdą do porozumienia?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosja apeluje do władz Gruzji i separatystycznej Osetii Południowej, aby podjęły działania prowadzące do zmiejszenia napięcia między nimi. Rosyjskie MSZ przeprowadziło pilną naradę w związku z sytuacją w tym regionie. W jej efekcie postanowiła wysłać w nocy do stolicy Gruzji - Tbilisi ambasadora do spraw specjalnych Jurija Popowa.
Dziś po raz kolejny doszło do wymiany ognia między wojskami gruzińskimi i siłami osetyjskimi. Obie strony wzajemnie oskarżają o spowodowanie ostrzału. Pojawiły się informacje o spaleniu przez siły separatystów gruzińskich samochodów - ucierpieć miało 6 policjantów. Władze Osetii Południowej stwierdziły, że to prowokacja gruzińskich służb specjalnych.

Osetia Południowa to zbuntowana gruzińska prowincja, która - podobnie jak Abchazja - na początku lat 90. , po rozpadzie Związku Radzieckiego, wyszła spod kontroli Tbilisi. Obie zbuntowane prowincje korzystają ze wsparcia Rosji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się