Menu Region

Wojciech K.

Wojciech K. opuści więzienie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Kolejna przerwa w odbywaniu kary przez poznańskiego dyrygenta.
Skazany za pedofilię Wojciech K. wyjdzie z więzienia - dowiedziało się Radio Merkury Poznań. Sąd w Słupsku udzielił mu dziś półrocznej przerwy w karze. Powodem jest zły stan zdrowia byłego dyrektora i dyrygenta poznańskiego Chóru Polskie Słowiki.

To już kolejna przerwa w karze udzielona Wojciechowi K. przez sąd. Ostatnio były dyrygent przebywał na wolności także pół roku. Wrócił do więzienia w czerwcu. Zgłosił się do poznańskiego aresztu - najbliższego zakładu od jego miejsca zamieszkania ido tej pory w nim przebywa.

Zanim sąd w Słupsku zajął się prośbą Wojciecha K. o kolejną przerwę w karze, poznański sąd oddalił wniosek byłego dyrygenta o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia. Opierając się na opinii biegłych uznał, że były dyrygent po wyjściu na wolność mógłby popełniać podobne przestępstwa.

W 2005 roku Wojciech K. został prawomocnie skazany przez poznański sąd na 6 lat więzienia za molestowanie nieletnich chórzystów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się