Menu Region

Minister Drzewiecki przyjął dymisję Borowskiego

Minister Drzewiecki przyjął dymisję Borowskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

lupa

Prześlij Drukuj
Minister Drzewiecki oświadczył, że przyjmuje dymisję Borowskiego i powołuje na szefa NCS Rafała Kaplera.
Dymisję Borowski złożył 4 sierpnia, ale wtedy minister Drzewiecki jej nie przyjął. W wydanym dziś oświadczeniu minister sportu informuje: "Mając na uwadze odpowiedzialność za budowę Stadionu Narodowego, kluczowej dla organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 inwestycji w Polsce, Minister Sportu i Turystyki uznał, że niezbędne jest kontynuowanie podjętych przez obecnego Prezesa Spółki NCS działań".

We wtorek premier Donald Tusk potwierdził, że rozmawiał z ministrem Drzewieckim i wyraził opinię, że za budowę Stadionu narodowego w Warszawie powinna odpowiadać osoba gwarantująca wykonanie tego projektu bez "atmosfery niepokoju".


Dziś minister Drzewiecki oświadczył, że w związku z zaistniałą sytuacją postanowił odwołać Marka Borowskiego, a na jego miejsce powołać Rafała Kaplera, który dotychczas zajmował się koordynacją stadionów w Polsce.

Tajemnicze interesy Borowskiego

Na początku lipca "Dziennik" doniósł, że Borowski nie ujawnił w oświadczeniach majątkowych składanych w urzędzie miasta faktu, że wciąż jest w zarządach szwedzkich spółek. A takie zatajenie jest sprzeczne w prawem.

"Polska" ujawniła pismo z ambasady RP w Sztokholmie do Urzędu Miasta Warszawy. List zawiera spis spółek, w których Borowski, był członkiem zarządu, pracując już w stołecznym magistracie. A nie przyznał się do tego w swoim oświadczeniu majątkowym, kiedy pracował jako naczelny architekt Warszawy.

Wczoraj "Polska" ujawniła, że po tej publikacji prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz- -Waltz poprosiła służby dyplomatyczne w Sztokholmie o sprawdzenie interesów byłego pracownika ratusza. Ambasada potwierdziła, że Borowski był w rejestrach spółek. On sam tłumaczy, że złożył rezygnacje z zarządów, ale w porę ich nie odnotowano. Sprawę bada CBA.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się