Menu Region

W Korei sklonowali pitbula dla pieniędzy

W Korei sklonowali pitbula dla pieniędzy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jenny Booth

Prześlij Drukuj
W Korei Południowej po raz pierwszy sklonowano psa w celach komercyjnych. W koreańskim laboratorium na zamówienie amerykańskiej klientki stworzono pięć identycznych kopii amerykańskiego pitbula.
57-letnia Bernann McKinney, scenarzystka z Hollywood, ze łzami w oczach przytuliła pięć szczeniąt, które z zamrożonej tkanki pobranej z ucha jej pupila Boogera sklonowano na wydziale weterynarii Uniwersytetu w Seulu. Booger, ulubieniec McKinney, uratował jej życie, kiedy zaatakował ją rozwścieczony mastif, trzykrotnie większy od jej pitbula.

Mastif, inny z jej psów, wpadł w szał po otrzymaniu 10-krotnie większej dawki leku, niż to przewidziane, po tym jak zaatakowały go pszczoły, wyjaśniła właścicielka zwierząt. Jak przyznała w wywiadzie udzielonym amerykańskim mediom, pies zaatakował ją poza jej leżącym na odludziu domem. Rozszarpał jej nogę i ramię aż do łokcia, omal nie odgryzł jej też palców prawej dłoni.

Kiedy kobieta zaczęła wzywać pomocy, na ratunek ruszył mniejszy pies, który odwrócił uwagę mastifa na tyle, by ich właścicielka schroniła się w samochodzie. - Booger był moim przyjacielem i partnerem. Szczenięta są identyczne jak ojciec. Jestem w niebie. Jestem szczęśliwa - mówiła wzruszona McKinney, była królowa piękności, która po tragicznym wypadku musiała poddać się operacjom plastycznym i przez wiele miesięcy pozostawała przykuta do wózka inwalidzkiego. Booger był wtedy jej wiernym towarzyszem.

McKinney podjęła decyzję o sklonowaniu psa, gdy ten zapadł na raka. Wtedy z jego ucha pobrano tkankę. McKinney zgłosiła się do naukowców z Korei Południowej.

Klonowania podjął się zespół badaczy z Uniwersytetu w Seulu pod przewodnictwem prof. Lee Byeong-Chuna, który w 2005 r. dokonał pierwszego niekomercyjnego sklonowania psa, charta afgańskiego o imieniu Snuppy.

Pięć szczeniąt przyszło na świat 28 lipca dzięki dwóm zastępczym matkom. Początkowo firma oszacowała koszty klonowania Boogera na 150 tys. dol., jednak ostatecznie obniżyła cenę do 50 tys., by uczcić narodziny pierwszych komercyjnych szczeniąt. Szczenięta przyjadą prawdopodobnie do domu Bernann McKinney w przyszłym miesiącu.

Tłum. Lidia Rafa

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się