Menu Region

Dziś z więzienia może wyjść skazany za pedofilię dyrygent...

Dziś z więzienia może wyjść skazany za pedofilię dyrygent Wojciech K.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd w Słupsku zajmie się dziś wnioskiem skazanego za pedofilię Wojciecha K. Były dyrygent poznańskiego Chóru Polskie Słowiki chce kolejnej przerwy w karze. Jak dowiedziało się Radio Merkury powołuje się na zły stan zdrowia.
W ubiegłym miesiącu poznański sąd oddalił wniosek Wojciecha K. o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia. Opierając się na opinii biegłych uznał, że były dyrygent nie daje pozytywnej prognozy, co oznacza, że po wyjściu na wolność mógłby popełniać podobne przestępstwa.

Teraz Wojciech K. chce kolejnej przerwy w karze. Ostatnio przebywał na wolności pół roku. Sąd zgodził się na przerwę, bo były dyrygent mógł się leczyć tylko poza więzieniem.

W 2005-im roku Wojciech K. został prawomocnie skazany na 6 lat więzienia za molestowanie nieletnich chórzystów. W tej chwili przebywa w areszcie śledczym w Poznaniu. Na dzisiejsze posiedzenie nie będzie przewożony, bo - według sądu - nie ma takiej potrzeby.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się