Menu Region

Papież Benedykt XVI modli się w intencji Igrzysk...

Papież Benedykt XVI modli się w intencji Igrzysk Olimpijskich

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na trzy dni przed inauguracją Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Benedykt XVI modlił się w intencji Chin.
Papież odwiedził w miejscowości Oies rodzinny dom pochodzącego z tamtych stron misjonarza, który w XIX pracował właśnie w Chinach i został tam pochowany. Józef Freinademetz to jedyny święty tego regionu Włoch.

Tego misjonarza, alumna seminarium duchownego w Bressanone, w którym przebywa w tych dniach Benedykt XVI, kanonizował pięć lat temu Jan Paweł II. Urodzony w 1852, w wieku 27 lat wyjechał do Chin i już stamtąd nie powrócił. Zmarł w 1908 roku.

Modląc się przy jego figurze w miejscowym kościółku, papież wyraził nadzieję, że wielki kontynent azjatycki otworzy się na ewangelię. Zapewnił też, że wiara nie prowadzi do alienacji żadnej kultury i żadnego narodu, ponieważ, jak podkreślił, "wszystkie kultury oczekują Chrystusa".

Benedykt XVI dodał, że Chiny odgrywają coraz większą rolę w życiu politycznym i gospodarczym oraz w wymianie idei. Na koniec przypomniał, że św. Józef Freinademetz nie tylko chciał żyć i umrzeć, jak Chińczyk, ale "i w niebie pozostać Chińczykiem".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się