Menu Region

Coraz więcej Włochów ginie w wypadkach drogowych

Coraz więcej Włochów ginie w wypadkach drogowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Według najnowszych danych statystycznych, we Włoszech ginie coraz więcej osób przy pracy, oraz na drogach. Dane te ogłosił w Rzymie znany instytut studiów społeczno-ekonomicznych CENSIS.
Według instytutu mieszkańcy Włoch więcej ryzykują chodząc do pracy, niż udając się na nocne samotne spacery ulicami miast. W zeszłym roku liczba ofiar wypadków przy pracy wyniosła prawie 200 osób. Jeszcze większe niebezpieczeństwo czyha na użytkowników dróg. W 2006 roku w wypadkach drogowych zginęło ponad 5,5 tys. osób.

Wobec tych liczb, twierdzi prezes CENSIS Giuseppe Roma, zjawisko przestępczości i związanego z nim zagrożenia wydaje się drugorzędne. W 2006 roku odnotowano we Włoszech 663 zabójstwa, wobec 879 we Francji , 727 w Niemczech i 901 w Wielkiej Brytanii.

Mimo to, władze usiłują przekonać opinię publiczną, że problemem numer jeden jest świat przestępczy. Dlatego między innymi podjęto inicjatywę o udziale wojska w pilnowaniu ładu i porządku w większych miastach. Jeżeli wojsko gdziekolwiek mogłoby coś pomóc, to na pewno w fabrykach i na placach budowy, oświadczył prezes CENSIS.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się