Menu Region

Koncerny tytoniowe opracowują nowy rodzaj papierosów

Koncerny tytoniowe opracowują nowy rodzaj papierosów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
UE wraz z producentami papierosów ma zamiar ograniczyć ilość pożarów.
Unia Europejska zamierza wprowadzić na rynek papierosy, które gaszą się, gdy się ich nie pali. Według informacji niemieckiego dziennika "Die Welt", najdalej za trzy lata w krajach Unii mają być dostępne wyłącznie takie papierosy.

"Die Welt" powołuje się na dobrze poinformowane źródła w Komisji Europejskiej. Unia zamierza przeciwdziałać licznym sytuacjom, w których tlące się niedopałki są przyczyną groźnych pożarów. Komisarz ds. ochrony konsumenta Meglena Kunewa twierdzi, że dzięki wprowadzeniu takich papierosów rocznie uda się uratować życie nawet dwóch tysięcy osób.

Nowa technologia zakłada umieszczenie w strukturze papierosa dwóch krążków z celulozy, które spowodują jego zgaśnięcie. Jak twierdzi "Die Welt", nie wpłynie to na smak papierosów. Zdaniem Komisji Europejskiej, koszty wprowadzenia tych innowacji są minimalne, dlatego ceny papierosów powinny pozostać bez zmian.

Europejski Komitet Normalizacyjny zamierza rozpocząć wdrażanie nowych procedur już pod koniec sierpnia. Jak czytamy w niemieckim dzienniku, należy liczyć się z szybkimi decyzjami, ponieważ Komisja Europejska porozumiała się już w tej sprawie z krajami członkowskimi i wiodącymi koncernami tytoniowymi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się