Menu Region

Chińskie władze zwiększają środki bezpieczeństwa

Chińskie władze zwiększają środki bezpieczeństwa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Krwawy zamach w jednej z chińskich prowincji
Chińskie władze wprowadziły w mieście Kaszgar na północnym zachodzie kraju specjalne środki bezpieczeństwa. Wczoraj w wyniku ataku na posterunek chińskiej straży granicznej zginęło 16 funkcjonariuszy, a 16 zostało rannych. W całym regionie Xinjiangu policja dokładnie kontroluje dziś pojazdy.

Atak został przeprowadzony przy wykorzystaniu samochodu dostawczego. Zagraniczne media na razie nie mają możliwości rozmowy z policjantami, którzy przeżyli atak.
Chińska bulwarówka Global Times cytuje wypowiedź chińskiego eksperta do spraw bezpieczeństwa Li Wei. W rozmowie z gazetą stwierdził on, że największym zagrożeniem dla Igrzysk nadal są siły Islamskiego Ruchu Wschodniego Turkiestanu, organizacji uznawanej przez Chiny i USA za terrorystyczną. Jej członkowie dążą do oderwania Xinjiangu od Chin.

Xinjiang zamieszkiwany jest przez społeczność 8 milionów społeczność wyznających islam Ujgurów. Przedstawiciele ujgurskiej diaspory w USA nie wierzą, że za atakiem stoją członkowie ujgurskich organizacji działających w Chinach.

W ciągu ostatnich miesięcy chińska policja oskarżyła kilkudziesięciu Ujgurów o planowanie zamachów terrorystycznych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się