Menu Region

Kolejny proces sędziego oskarżonego o fałszywe doniesienia

Kolejny proces sędziego oskarżonego o fałszywe doniesienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Sądzie Rejonowym we Włocławku odbędzie się dziś rozprawa Zbigniewa W., sędziego oskarżonego o fałszywe doniesienie o przestępstwie. Sprawa, która toczy się przy drzwiach zamkniętych, dotyczy prywatnego życia sędziego, jego relacji z byłą przyjaciółką. Do incydentu doszło ponad 10 lat temu.
Jeśli wyrok w tym procesie nie zapadnie dziś to 9 sierpnia zarzuty ulegną przedawnieniu a Zbigniew W. zachowa wówczas prawo do pełnienia funkcji sędziego.

Wyroki nieprawomocne zapadały już dwukrotnie. Każdorazowo oskarżony składał jednak apelacje. Po przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia, Zbigniew W. przez dwa lata nie stawiał się w sądzie, dostarczając kolejne zwolnienia i zaświadczenia lekarskie o złym stanie zdrowia. Ostatnio biegli lekarze orzekli jednak, że oskarżony jest zdrowy i może uczestniczyć w procesie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się