Menu Region

Sąd odrzucił zażalenie Jerzego Engela juniora

Sąd odrzucił zażalenie Jerzego Engela juniora

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marcin Rybak

Prześlij Drukuj
Syn wiceprezesa PZPN rozważa zaskarżenie CBA. Obciążają go zeznania byłych trenerów Korony.
- Piłkarski trener Jerzy E. junior doprowadził do skorumpowania kilkudziesięciu osób i ustawienia wszystkich meczów Korony Kielce rozegranych wiosną 2004 roku - ujawnił wczoraj we wrocławskim sądzie prokurator prowadzący śledztwo dotyczące korupcji w kieleckim klubie.

Jerzego Engela juniora, syna byłego selekcjonera polskiej reprezentacji, obciążają w swoich przesłuchaniach byli trenerzy kieleckiego klubu, a wcześniej reprezentanci Polski, Dariusz W. i Andrzej W. Przeciwko niemu zeznaje też piłkarski trener Andrzej B. - jeszcze kilka miesięcy temu drugi trener Wisły Kraków.

Wrocławski sąd zajmował się wczoraj sprawą trenera, który złożył zażalenie na decyzję wrocławskiej prokuratury o jego zatrzymaniu. Przypomnijmy, że na początku czerwca agenci CBA - na polecenie prokuratury - zatrzymali i dowieźli do Wrocławia na przesłuchanie Jerzego Engela jr. Tu usłyszał zarzuty udziału w korupcji sportowej.

Engel jr i jego obrona przekonywali wczoraj, że ta decyzja była bezprawna. Ich zdaniem wystarczyłoby przysłać wezwanie i trener sam stawiłby się na przesłuchaniu.

Sąd odrzucił zażalenie. Uznał, że prokuratura dobrze zrobiła. Jerzy Engel jr po tym, jak dostałby wezwanie do prokuratury, mógłby uzgodnić z innymi podejrzanymi wspólną nieprawdziwą wersję zeznań. Mógłby nawet - sugerował wczoraj sąd - unikać kontaktu z prokuraturą.

Trener ma żal do CBA za udostępnienie mediom filmu z jego zatrzymania. Sąd uznał jednak wczoraj, że nie ma kompetencji, by zajmować się tą sprawą. Jeśli Jerzy Engel czuje się obrażony, może wystąpić z pozwem cywilnym.
- Wytoczy pan proces CBA? - zapytaliśmy Engela juniora po zakończeniu wczorajszego posiedzenia.
- Rozważę to - odpowiedział.

Również wczoraj sąd zdecydował o zmniejszeniu kaucji nałożonej na trenera przez prokuraturę. Po przesłuchaniu 4 czerwca zwolniono go do domu, ale musiał wpłacić 30 tys. zł kaucji. Wczoraj sąd stwierdził, że wystarczy kwota 10 tys. zł.

- Przyznaje się pan do zarzutów?
- Nie - odparł Engel jr po zakończeniu posiedzenia w sądzie.
- Sąd twierdzi, że uczestniczył pan w korumpowaniu kilkudziesięciu osób - pytaliśmy trenera.
- Tak wynika z zarzutów - przyznał. - Ale ja przecież sam głośno mówiłem, że liga jest skorumpowana - dodał.

Zarzuty udziału w ustawianiu meczów Korony Kielce usłyszało już przeszło 20 osób, w tym dziesięciu byłych piłkarzy Korony Kielce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się