Menu Region

Pigułka zamiast gimnastyki

Pigułka zamiast gimnastyki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Przybyll

Prześlij Drukuj
Dzięki tabletce ze specyfikiem GW1516 świetna kondycja fizyczna będzie możliwa... bez uprawiania sportu. Odkrycie opisano w najnowszym wydaniu internetowym magazynu "Cell".
Efektywność nowego leku przeszła oczekiwania samego wynalazcy dr. Ronalda Evansa z Salk Institute.

Gryzonie, którym podawano GW1516 przez cztery tygodnie, straciły więcej tkanki tłuszczowej w porównaniu ze zwierzętami, które pigułek nie otrzymywały. Eksperyment wykazał także, że myszy na tabletkach były zdolne do dłuższego wysiłku fizycznego niż pozostałe gryzonie.

Ich kondycja poprawiła się tylko dzięki zażywaniu pigułek, czyli - co najważniejsze - bez wcześniejszego treningu siłowego.


- Odkryliśmy aerobik w pigułce. Jej zażycie chemicznie imituje wzmożony wysiłek fizyczny - opowiada Evans. Lek wzmacnia także wytrzymałość, a w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną kondycja i odporność na zmęczenie u myszy wzrastają o 77 proc.

Z pigułkami wiąże się jednak ryzyko prób stosowania ich do nielegalnego dopingu w sporcie. Tabletki byłyby "idealnym" środkiem dla atletów zwiększającym przyrost mięśni i wydolność.

Dlatego dr Evans w porozumieniu ze Światową Agencją Antydopingową rozpoczął już badania nad sposobami łatwego wykrywania leku w organizmie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się