Menu Region

Klich: Cieszy mnie wyrok zwalniający żołnierzy

Klich: Cieszy mnie wyrok zwalniający żołnierzy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Bogdan Klich powiedział, iż cieszy go wyrok Sądu Najwyższego, który uchylił areszt dla żołnierzy podejrzanych o udział w ostrzelaniu afgańskiej wioski Nangar Khel. Minister obrony narodowej podkreślił, że niezależnie od wyroku sądu apelował do ministra sprawiedliwości, aby starał się o zwolnienie żołnierzy z aresztu.
Wczoraj Sąd Najwyższy zdecydował, że wszyscy czterej żołnierze, którzy przebywali w areszcie w związku z zarzutami w sprawie ostrzelania afgańskiej Nangar Khel, wyjdą na wolność. Taką decyzję podjęła Izba Wojskowa Sądu Najwyższego w Warszawie.

Sąd, uchylając areszt dla wojskowych, zastosował inne środki zapobiegawcze takie jak dozór przełożonego podejrzanych - dowódcy 18. Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego.
Żołnierze mają między innymi raz w tygodniu meldować się u swojego przełożonego, informować o terminach ewentualnych wyjazdów i powrotów. Dodatkowo chorąży Andrzej O. otrzymał jednak jako jedyny zakaz opuszczania kraju.

Minister obrony narodowej podkreślił, że czterej podejrzani otrzymali wsparcie z resortu obrony. Przypomniał, że ministerstwo przekazało 148 tysięcy złotych na adwokatów broniących żołnierzy. Bogdan Klich wyraził nadzieję, że w przyszłości żołnierze otrzymają lepszą opiekę prawną. Jak zaznaczył, gotowa już jest nowelizacja ustawy pragmatycznej, która wprowadzi przepis gwarantujący ochronę żołnierzy od strony prawnej w przypadku każdego procesu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się