Menu Region

13-latek zgwałcił 8-latka

13-latek zgwałcił 8-latka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marek Obszarny, Magda Szrejner

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Łódzka prokuratura bada, czy w Szpitalu Psychiatrycznym im. Babińskiego w Łodzi doszło do brutalnego zgwałcenia dziecka.
Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. We wtorek ojciec 8-letniego Patryka z Piotrkowa Trybunalskiego ma odebrać w Łodzi wyniki badań, które lekarze zlecili, by sprawdzić, czy nie został zarażony wirusem HIV.

Patryk mieszka z rodzicami w skromnym mieszkaniu w piotrkowskim blokowisku. Rodzina korzysta z opieki społecznej. Patryk odpowiada pojedynczymi słowami. Jak było w szpitalu? - Niefajnie. Koledzy byli źli - zaczyna płakać.

Do szpitala chłopiec trafił pod koniec maja. Skierował go tam psychiatra dziecięcy z Piotrkowa, bo Patryk miał kłopoty z nauką i był nadpobudliwy. Rodzice odwiedzali go co dwa tygodnie. Do połowy lipca nikt się niczego złego nie domyślał. 16 lipca zadzwonił telefon: Proszę przyjechać szybko, bo chodzi o Patryka, ale to nie jest rozmowa na telefon - usłyszała matka.

W szpitalu rodzice dowiedzieli się, że ich syn był wykorzystywany seksualnie. - Pani doktor powiedziała: Był z Patrykiem uprawiany seks. Dodała, żebyśmy dla dobra dziecka tego nie rozgłaszali, bo będą go palcami wytykać. I jeszcze kazali mu zrobić badanie na HIV - opowiada mama chłopca.

Rozmowy z synem potwierdziły najgorsze. - Patryk mówił, że starsi koledzy go bili i kazali coś brzydkiego brać do buzi, gdy nie chciał, uderzyli go pięścią. Wtedy Patrykowi wypadł ząb - matka nie może opanować emocji.

Rodzice o wszystkim poinformowali piotrkowską policję. Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty, gdzie mieści się szpital.

Magdalena Piotrowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaznacza, że postępowanie toczy się w sprawie i na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Lada dzień prokurator będzie zwalniał lekarzy z tajemnicy zawodowej, na którą się powołali przy próbie pierwszego przesłuchania. Wtedy będą zobowiązani powiedzieć, co naprawdę wydarzyło się w szpitalu.

- O sprawie dowiedzieliśmy się 15 lipca, gdy podczas rozmowy z trojgiem innych dzieci nasza terapeutka usłyszała, że 13-letni podopieczny zakładu opiekuńczo-wychowawczego dokuczał Patrykowi - mówi dyrektor szpitala Zbigniew Łucki. 18 lipca poinformował on prokuraturę Łódź-Bałuty o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zaznaczył, że podejrzewa, iż chłopiec mógł być dotykany przez 13-latka w miejsca intymne przez ubrania, a także bez ubrania.

Dyrektor szpitala psychiatrycznego nie poczuwa się do winy i twierdzi, że mali pacjenci mieli właściwy dozór. Wczoraj jednak rozmawiał z personelem o potrzebie wzmocnienia nadzoru nad pacjentami.

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że mogło zostać popełnione przestępstwo przez nieletniego i sprawę rozstrzygnie sąd dla nieletnich. Prokuratura bada, czy nie doszło do zaniedbań ze strony szpitala.
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

sex

+35 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

klaudia koba (gość)  •

8latka zgwałcił 13latek.seksłalnie uposiledzony

odpowiedzi (0)

skomentuj

gwałt

+123 / -96

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wojtek (gość)  •

niesamowite ze mogło dojsc do czegos takiego?! gdzie byli dorosli wychowawcy psycholog!? napewno wiedziano jakie problemy ma ten 13-letni chłopak i dlaczego go nieodizolowano?! a lekarze i pozostały personel beda sie teraz wszystkiego wypierac i beda sie chcieli wybielic!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do piachu

+120 / -113

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kosti68@o2.pl (gość)  •

Z tego 13 latka i tak juz nic nie bedzie ....to jasne ze cale zycie przesiedzi w wiezieniu za pedofilie...z takimi to od razu najlepiej do piachu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

pełna izolacja

+89 / -109

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

glu (gość)  •

Dlaczego bestii nie trzyma się w klatkach?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kara śmierci dla pedofilów

+80 / -69

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan Bodakowski (gość)  •

Kara śmierci dla pedofilów. 13 zboczeniec się nie zmieni i będzie zawsze zagrożeniem dla społeczeństwa.

odpowiedzi (0)

skomentuj