Menu Region

Prezydent zatrudnił nowego doradcę

Prezydent zatrudnił nowego doradcę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były wiceszef MSWiA, Marek Surmacz, został doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Stanowisko objął z dniem 1 sierpnia. Informacje te potwierdziła Kancelaria Prezydenta.
Marek Surmacz jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez 19 lat, od 1977 roku, pracował w Komendzie Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej, a później Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Potem pełnił także między innymi funkcję radnego miasta Wielkopolski i pracownika biura poselskiego Kazimierza Marcinkiewicza.

W 2005 roku został wybrany do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W sierpniu 2006 roku premier Jarosław Kaczyński powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Surmacz był odpowiedzialny między innymi za nadzór nad Policją, Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu. Pełnił tę funkcję do maja 2007 roku. O osobie Surmacza stał się głośno, gdy prasa podała, że polecił wrocławskim policjantom kupić Wieś-Maca dla jadącej pociągiem urzędniczki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się