Menu Region

Polski Komitet Olimpijski knebluje sportowców

Polski Komitet Olimpijski knebluje sportowców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polscy sportowcy uczestniczący w zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich będą mogli manifestowac solidarnośc z Tybetem tylko poza stadionami i wioską olimpijską - podkreślił Polski Komitet Olimpijski.
Prezes PKOL Piotr Nurowski po raz kolejny powtórzył w Pekinie, że sportowcy, którzy będą chcieli wyrazić swój protest podczas zawodów, muszą liczyć się z karą. Dodał, że PKOL nie wyciągnie konsekwencji wobec sportowców, którzy będą protestować z dala od olimpijskich aren.

Piotr Nurowski poinformował też, że nie wszyscy polscy zawodnicy, którzy są już w Pekinie wezmą udział w ceremonii inauguracji Igrzysk. Jeśli ich start na Olimpiadzie wypada w pierwszych trzech dniach Igrzysk, ze względów na harmonogram treningów imprezę będą mogli obejrzeć jedynie przed telewizorem.

Wypowiedź ta jest odpowiedzią na apel przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wystosowanego do sportówców uczestniczących w pekińskiej olimpiadzie. Hans Gert Poettering uważa, że uczestnicy Igrzysk powinni wyrazić swój protest wobec łamania praw człowieka w Tybecie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się