czwartek 09 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Polska » Fakty » Kraj » Artykuł

E-dzienniki: Rodzice dostaną SMS-a o wagarach

E-dzienniki: Rodzice dostaną SMS-a o wagarach

Mimo e-dziennika, dyrektor Gimnazjum nr 9 w Lesznie nie chce rezygnować z papierowej wersji (© Daniel Andruszkiewicz)

Głos Wielkopolski Katarzyna Sklepik, współ: MB, OBAR, KB, DAN, DB

2010-09-08 06:23:24, aktualizacja: 2010-09-08 19:15:51

SMS otrzymany kwadrans po ósmej z informacją o wagarach syna lub córki choć nie jest miły, to - dla rodzica - na pewno ważny. Bo dzięki temu dorośli wiedzą, czy ich dziecko wychodząc do szkoły do niej dotarło. W ten sam sposób lub na stronie internetowej rodzice mogą dowiedzieć się, jakie oceny ma ich pociecha. Takie możliwości gwarantują im elektroniczne dzienniki, systematycznie - co roku - wprowadzane do wielkopolskich szkół.

Ryszard Pyssa, dyrektor Zespół Szkół Komunikacji w Poznaniu jest zadowolony z elektronicznego dziennika: - Pożytek z niego mają nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale przede wszystkim rodzice. Bo zyskali całodobowy dostęp do ocen i co ważne do nieobecności uczniów - mówi Ryszard Pyssa.
Wprowadzając dziennik elektroniczny w pełnym zakresie i rezygnując z jego papierowej wersji, trzeba uzyskać pozwolenie od organu prowadzącego.
∨ Czytaj dalej
Reklama


- Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania wyraził zgodę na to, by nasze liceum i technikum dokumentację ocen prowadziło tylko elektronicznie - dodaje Pyssa. E-dzienniki spełniają wszystkie oczekiwania dyrekcji i nauczycieli.

- Mogę kontrolować pracę nauczycieli i uczniów na bieżąco - przyznaje Anna Krzemińska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Pile. - Nauczycieli wyręczono z czasochłonnych prac administracyjnych, dzięki temu mają więcej czasu dla uczniów. Także ze strony rodziców i uczniów nie było negatywnych uwag dotyczących e-dziennika. Już nikt nie wyobraża sobie powrotu do jego papierowej wersji.

Od środy e-dziennik działa w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie. Dyrektor Iwona Kałużna przyznaje, że od dwóch lat przymierzała się do zmiany tradycyjnych dzienników na internetowy.

- Przestawiamy się na innowacyjny system, bo trzeba iść z duchem czasu - mówi Iwona Kałużna, która podczas przerw z nauczycielami wymienia się uwagami na temat funkcjonalności e-dziennika. - Jeden z nauczycieli przyznał nawet z lekkim zakłopotaniem, że zapisał temat lekcji, a następnego dnia już go w e-dzienniku nie znalazł...

Ze zmian cieszą się też uczniowie, których przedwczoraj fotografowała nauczycielka informatyki. Po co? Bo na koncie ucznia będzie wyświetlać się jego zdjęcie. Iwona Kałużna dostrzega też inne zalety e-dzienników. Są bardziej przejrzyste i praktyczne jeśli chodzi o wykonywanie zadań w ramach nadzoru pedagogicznego. Nauczyciele przyznają też, że "łapią się" na podchodzeniu do półki, na której do niedawna leżały stare dzienniki.

- Też to mam - uśmiecha się Iwona Kałużna. Ale ten odruch na pewno minie...

W leszczyńskim Gimnazjum nr 9 e-dzienniki działają już od prawie trzech lat i sprawdzają się świetnie. Dzięki tej nowince technicznej dyrekcja może skuteczniej nadzorować pracę nauczycieli, a oni sami - lepiej i szybciej monitorować nieobecności i postępy w nauce każdego ucznia. Z systemu korzystają też rodzice, którzy po wykupieniu dostępu mogą się zalogować i sprawdzić, czy dziecko jest aktualnie na lekcji lub jaką ocenę dostało z klasówki. Za drobną dopłatą mogą też otrzymywać informacje na swój telefon w postaci wiadomości SMS.

strona: 1 z 2 »

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Komentarze (1)
Przejdź do dyskusji na forum

Wyświetl od:
Zwiń wszystkie wątki

Dziennik elektroniczny eDziennik

PS (gość) 09.09.10, 14:35:50

Podobno najciekawszym rozwiazaniem na rynku jest program iDziennik ( http://www.idziennik.edu.pl ) jednej z trojmiejskich firm... cala reszta to tak naprawde proste programy do wpisywania ocen - w zaden sposob nie da sie nimi zastapic prawdziwego, papierowego dziennika.

0 / 0 zgłoś naruszenie odpowiedz

Dodaj komentarz

Rozrywka

Polska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Polska", poniedziałek 06.02.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Informacje: 22 201 41 01
Zamówienia z Warszawy bezpośrednio u dystrybutorów:
Ruch SA: 22 581-98-06/24
Kolporter SA: 22 355- 04- 71/73/74/77
GLM: 22 649-41-61 lub 22 649-40-80
e-wydania: www.prasa24.pl; www.e-gazety.pl, www.e-kiosk.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Biuro Reklamy w Warszawie

Wiktor Pilarczyk tel. 022 201 41 00

ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
tel. 22 201-41-00
fax 22 201-41-99
e-mail: reklama.warszawa@polskapresse.pl

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

ul. Domaniewska 41 (budynek Saturn, II piętro)
02-672 Warszawa
tel. 022 201 42, 022 201 42 01
faks 022 201 42 01
redakcja@polskatimes.pl

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama