Menu Region

Barack Obama zbyt chudy, by wygrać

Barack Obama zbyt chudy, by wygrać

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tony Allen-Mills

Prześlij Drukuj
Zarzut Johna McCaina, iż obchodzący dziś 47. urodziny Obama ma niewiele wspólnego ze zwykłym wyborcą, zaczyna przynosić efekty. Sondaże pokazują, iż Demokrata traci poparcie wśród osób z nadwagą.
Połowa wyborców uważa go za zbyt aroganckiego, oddalonego od spraw przeciętnych wyborców, niedostępnego i nazbyt sprytnego. Obama zainkasował też ostatnio cios poniżej pasa - być może okaże się za chudy, by wprowadzić się do Białego Domu.

Sugestie, iż szczupła postura czarnoskórego senatora może - w kraju, gdzie większość wyborców ma problemy z nadwagą - stać się jego kulą u nogi, oznaczają nowy niebezpieczny zwrot w kampanii kandydata Demokratów.

Entuzjastyczne przyjęcie, jakie podczas ostatniej podróży zagranicznej zgotowała Obamie oniemiała z podziwu europejska opinia publiczna, w kraju ustąpiło miejsca gradowi drwin i chytrych insynuacji ze strony Republikanów. Niespodziewany atak sprawił, że Obama stracił prowadzenie w sondażach.

Wskazują one, że McCain się z nim zrównał. Instytut Gallupa daje obu kandydatom po 44 proc. głosów.
Szczupła budowa ciała kandydata może być przeszkodą w zdobyciu głosów wyborców w potencjalnie niezdecydowanych stanach jak Georgia i Tennessee.

Tu odsetek ludzi cierpiących na nadwagę jest wyższy niż w bardziej przychylnych Demokratom stanach północnych.

Oficjalne dane wskazują, że problem nadwagi dotyka dwóch trzecich amerykańskich wyborców. Niemal jedna trzecia z nich to ludzie po prostu otyli. Mierzący ponad 180 cm czarnoskóry senator waży ok. 75 kg. To sporo mniej niż wymagałby tego jego wzrost.

Tłum. Zbigniew Mach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się