Menu Region

Blisko 500 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową

Blisko 500 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na krakowskim Rynku Głównym blisko 500 młodych żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. W ceremonii wzięli udział premier Donald Tusk, minister obrony Bogdan Klich, generalicja i bliscy żołnierzy.
Była to ostatnia przysięga żołnierzy z poboru. W przyszłym roku nasza armia zostanie uzawodowiona. Wierność i służbę ojczyźnie ślubowali żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej:
30-stu żołnierzy, wraz z rodzicami dostało wyróżnienia za wzorową postawę.

Minister obrony Bogdan Klich zapewniał, że ostatni poborowi trafią do armii w grudniu. Szef MON dodał, że oznacza to, iż od października przyszłego roku w koszarach nie będzie już żołnierzy zasadniczej służby wojskowej. Klich przypomniał, że zgodnie z deklaracjami premiera od 2010 roku w Polsce wprowadzona zostanie armia w pełni zawodowa.

A na krakowskich Błoniach armia zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Do wieczora można spotkac się z żołnierzami, obejrzeć z bliska hummery, "Żbiki" i "Rosomaki", posłuchać muzyki i spróbować grochówki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się