Menu Region

Spotkanie prezydentów Polski i Estonii

Spotkanie prezydentów Polski i Estonii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sytuacja wewnętrzna Unii Europejskiej, współpraca energetyczna i sytuacja w Gruzji - to główne tematy, które poruszyli podczas spotkania prezydenci Polski i Estonii. Lech Kaczyński i Toomas Hendrik Ilves rozmawiali w rezydencji w Zameczku na Zadnim Groniu w Wiśle.
Polski prezydent wyraził zadowolenie z faktu, że stosunki na linii Warszawa - Tallin są coraz lepsze. Podkreślił, że świetnie się rozumie z estońskim przywódcą i że mają podobne opinie w wielu sprawach.
Lech Kaczyński poinformował, że wraz z Toomasem Hendrikiem Ilvesem poruszyli kwestię współpracy regionalnej państw regionu Morza Bałtyckiego.

Jak zaznaczył, w tej sprawie padały konkretne i bardzo ciekawe propozycje zacieśnienia współpracy. Poruszono także kwestię sytuacji wewnętrznej we Wspólnocie. "Jak zawsze w naszych rozmowach pojawił się problem naszego wielkiego sąsiada, czyli Rosji" - dodał polski prezydent.

Toomas Hendrik Ilves podziękował za zaproszenie go na obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomniał, że podobne wydarzenia miały także miejsce również w Estonii i dlatego - jak powiedział - mieszkańcy jego kraju bardzo dobrze rozumieją to, co wydarzyło się w Polsce.
Prezydent Ilves bardzo dobrze ocenił swoją rozmowę z Lechem Kaczyńskim. Podkreślił, że takie spotkanie to nowy etap na drodze zbliżenia na linii Warszawa - Tallin.

Przywódca Estonii przypomniał także o zasługach polskiego prezydenta podczas ostatniego szczytu NATO w Bukareszcie. Jak wyjaśnił, to właśnie dzięki przywództwu Lecha Kaczyńskiego udało się na nim osiągnąć takie rozwiązanie, z którym wszyscy mogli się zgodzić. "Nasze głosy, dzięki temu, że zjednoczyliśmy siły - zostały usłyszane" - podsumował prezydent Estonii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się