Menu Region

Hamas i Fatah walczą w Strefie Gazy

Hamas i Fatah walczą w Strefie Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W palestyńskiej Strefie Gazy znowu wybuchły walki między rywalizującymi ugrupowaniami, Hamasem i Fatahem. W starciach w obozie uchodźców Sadżaija obie strony straciły po dwóch bojówkarzy, a co najmniej trzydzieści osób cywilnych, w tym także dzieci, odniosło rany.
Stan kilku z nich określany jest jako bardzo ciężki. Do wymiany ognia doszło, kiedy wczesnym rankiem policjanci z Hamasu otoczyli tamtejsze zabudowania, należące do jednego z klanów rodzinnych utożsamianych z Fatahem.

Wcześniej, w nocy w Strefie Gazy zginęło pięciu Palestyńczyków, a kilkunastu zostało rannych kiedy zawalił się drążony przez nich podziemnego tunelu przemytniczego na granicy z Egiptem. Jak dotąd, Hamasowi nie udało się również znaleźć sprawców zamachu bombowego, w którym tydzień temu zginęło pięciu bojówkarzy islamskich i 6-letnia dziewczynka.

Izraelscy wojskowi oceniają, że podobnie jak to bywało w przeszłości, wewnętrzne walki między Palestyńczykami w Strefie Gazy mogą bardzo szybko przerodzić się w ataki rakietowe na południowy Izrael.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się