Menu Region

"Decyzja sądu to triumf sprawiedliwości"

"Decyzja sądu to triumf sprawiedliwości"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Ze Sławomirem Petelickim, twórcą i pierwszym dowódcą GROM-u, rozmawiała Agata Kondzińska
Żołnierze podejrzani o rozstrzelanie wioski wyszli z aresztu.
Sędziowie Izby Wojskowej Sądu Najwyższego zaimponowali mi. Ich decyzja oznacza, że nie ulegli naciskom ze strony grup, które chciały z tych żołnierzy zrobić kozłów ofiarnych.

Komu na tym zależało?
Grupie Antoniego Macierewicza i jego nieudaczników. Ale decyzja sądu to triumf sprawiedliwości i początek końca Macierewicza, który nie patrząc na bezpieczeństwo żołnierzy, grał swoją ohydną grę. Zadaniem kontrwywiadu jest ochrona żołnierzy, a nie działanie na ich niekorzyść.

Jednak żołnierze ostrzelali wioskę.
Miejsca, do których strzelali, to były pozycje obserwacyjne talibów położone poza wioską. Żołnierze już w czerwcu i lipcu raportowali pisemnie, że amunicja koziołkuje i zbacza o kilkaset metrów od celu. I nie było żadnej reakcji. Gdzie wtedy był kontrwywiad Antoniego Macierewicza? Jednak tragedia żołnierzy i ich rodzin nie poszła na marne. Bo nacisk społeczny na przeprowadzenie prawdziwych reform w siłach zbrojnych jest teraz bardzo duży.

Jakich reform?
Przede wszystkim likwidacji prokuratury wojskowej. Nie może być tak, że prokurator wojskowy prowadzi jedną sprawę i przeciąga ją w nieskończoność, gdy prokurator cywilny prowadzi w tym czasie na przykład spraw dwadzieścia.

Wczorajsza decyzja sądu to porażka prokuratury?
Prawdziwą porażką prokuratury będzie ostateczny wyrok w sprawie żołnierzy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się