Menu Region

Rusza festiwal filmowy "Dwa Brzegi"

Rusza festiwal filmowy "Dwa Brzegi"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Kazimierzu Dolnym i Janowcu rozpoczyna się drugi Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" . Pokazywane tu kino artystyczne jest okazją do zapoznania się z dziedzinami sztuki, które są jego prekursorami i częściami składowymi: literaturą, muzyką, plastyką, teatrem, a także fotografią.
Na repertuar składają się filmy wyselekcjonowane na tegorocznych festiwalach w San Sebastian, Berlinie, Cannes; na Festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie, a także nowości europejskie. Osobną grupę stanowią pełnometrażowe filmy dokumentalne portretujące współczesnego "obywatela świata", jego dążenia, zainteresowania i system wartości.

Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami kina a także wystawy i koncerty. Pierwsze projekcje festiwalowe rozpoczęły się od 10.00. Polecamy także koncert inaugurujący "Dwa brzegi". O 21.00 w ruinach kazimierskiego Zamku wystąpi mistrz fado - Carlos do Carmo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się